החלה התקנת מצלמות במעונות היום של החברה העירוניתהצפייה במצלמות תהיה בפיקוח החברה העירונית * כבר היום נמצאות מעונות היום בפיקוח מתמיד והם פועלים על פי תקנון ונהלים מוגדרים * הגננות והסייעות המסורות עוברות השתלמויות והכשרות ומנהלות תוכנית עבודה בשיתוף החברה העירונית

על פי הנחיית ראש העירייה, החלה החברה העירונית בהתקנת מצלמות במעונות היום. כזכור, בעקבות המקרה הטרגי של מות הפעוטה יסמין וינטה לפני כחודשיים בפעוטון בפתח תקווה ומקרים אחרים שפורסמו, החליטה עיריית ראשון לציון על הצבת המצלמות. החברה העירונית מפעילה כ-40 מעונות יום בהם יש למעלה מ- 1100 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש. הצפייה במצלמות תהיה בפיקוח של החברה העירונית לשימוש בקרה ופיקוח פנימי של רשת המעונות (ההורים לא יוכלו לשבת ולצפות במצלמות, אלא רק מנהלת הרשת במקרה של תלונה). השימוש במצלמות יהיה מותנה באישור ההורים!

יש לציין כי כבר היום מעונות היום החברה העירונית נמצאות בפיקוח מתמיד והם פועלים על פי תקנון ונהלים מוגדרים. הגננות והסייעות המסורות עוברות השתלמויות והכשרות ומנהלות תוכנית עבודה בשיתוף החברה העירונית. ובכל זאת, בעיריית ראשון לציון משוכנעים כי עצם הצבת המצלמות תפחית את הדאגה והחשש בקרב ההורים, במיוחד על רקע הדיווחים האחרונים על התעללויות בחסרי ישע בגני הילדים הפרטיים.

נציין כי ראשון לציון היא העיר המרושתת ביותר בישראל, כ-1300 מצלמות פרוסות ברחבי העיר כחלק מפרויקט שנקרא "מבט ראשוני". סיירת מצלמות במוקד העירוני צופה במצלמות בהתאם לתוכנית עבודה. המצלמות מאפשרות למעשה מענה מידי ומהיר לאירועים בעיר. זו גם אחת הסיבות שראשון לציון מדורגת בצמרת הערים עם תחושת הביטחון גבוהה של התושבים.

קרדיט צילום: חורחה נובומינסקי


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה