נאבקים בוונדליזםבעיריית ראשון לציון מסגלים מדיניות חינוכית להתמודדות עם בני נוער שגרמו להשחתה * בני נוער שנתפסו גורמים נזק לתיכון בעיר- יבלו רבות בבתי הספר, שכן מלבד הלימודים, הם יתנדבו בהתאם לצרכי הנהלת בית הספר.


נערים שגרמו לנזקים בתיכון בעיר, יבלו שעות רבות בבתי הספר בשנת הלימודים הקרובה. בעיריית ראשון לציון החליטו לאחרונה להתמודד אחרת עם תופעת הוונדליזם במתקנים ציבוריים. מאחורי תופעת תופעה זו עומדים לא פעם בני נוער שעושים זאת ללא כל סיבה ברורה. בחלק מהמקרים משיתים את עלויות הנזק על הוריהם של הנערים ובחלק אחר מהמקרים, באם מדובר בנערים שזו לא פעם הראשונה שהם מבצעים השחתה וונדליזם, הטיפול עובר לידי המשטרה. במקרה זה הוחלט, לצורך הרתעה ותהליך חינוכי, להמיר את עלויות הנזק הנאמדות באלפי שקלים בהתנדבות במוסדות חינוך וזאת על פי צרכי הנהלת בית הספר. בעירייה מקווים שעבודות אלו, שיתקיימו במוסדות החינוך בהם לומדים בני הנוער, ובמיוחד בתיכון בו למדים חלק מהמעורבים, ישנו את גישתם לשמור על המקום בו ישתלבו בהתנדבות.

אגב, זו אינה הפעם הראשונה שהעירייה מאמצת חלופה ערכית להליך הענישה המקובל וממקרים קודמים ניתן ללמוד שההתנדבות בתחומים הקשורים לעבירות, תרמה לחיזוק הקשר בין הנערים למקום ולנושא. כך למשל נער שנתפס על אי איסוף צואת כלבו, התנדב ביום המעשים הטובים לבעלי חיים כחלופה לדו"ח. בחברה לבטחון, שמסגלים מדיניות דומה, הסכימו להמיר דו"ח על ריסוסי גרפיטי במתקנים ציבוריים בתמורה לניקיון וצביעת קירות שהושחתו. יש לציין כי המדיניות יפה לבני נוער שעוברים עבירות קלות וזו הפעם הראשונה שלהם.

בחברה לבטחון מסבירים כי כאשר מדובר בבני נוער שנתפסים בפעם הראשונה, מדובר במעשה קונדס שיכול להסתיים בתיק פלילי שיכתים את הנער ועתיד ולכן נדרשת רגישות אך באותה נשימה גם נחישות והרתעה לבל יבצעו זאת שוב. המסר הוא שגרימת נזק היא לא משחק ילדים ויש לה מחיר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה