עיריית ראשון לציון הגישה בקשה לצו הפסקה שיפוטי נגד המכון הווטרינרי המבצע נתיחות בעלי חיים באוהלעיריית ראשון לציון הגישה בקשה לצו הפסקה שיפוטי נגד משרד החקלאות, האמון על המכון הווטרינרי, המבצע נתיחות בעלי חיים במבנה ארעי דמוי אוהל שנבנה ללא היתר בניה במתחם בדרך המכבים בעיר * הווטרינר העירוני, ד"ר יהונתן אבן צור: "קיימת סכנה של זליגת גורמי מחלות מידבקות לבני אדם ולבעלי חיים הנמצאים מחוץ לשטח האוהל"

מאז תחילת השנה מקיים המכון הווטרינרי במשרד החקלאות נתיחות בעלי חיים באוהל פתוח. מכיוון שמדובר גם בנתיחות בעלי חיים שמתו ממחלות מדבקות ומסוכנות לבני אדם ולבעלי חיים אחרים, קיים חשש שבעלי חיים, מעופפים וחרקים עשויים להפיץ את המחלות. כמו כן, התשטיפים המגיעים למערכת הביוב אינם עוברים כלל טיפול.  עיריית ראשון לציון הגישה השבוע צו הפסקה שיפוטי בבית המשפט לעניינים מקומיים על מנת להפסיק לאלתר את הפעילות באוהל. כזכור, השימוש באוהל נעשה לאחר סגירת חדר הנתיחות במבנה המכון לשיפוצים שעדיין לא ידוע מתי יסתיימו.

לעידכונים הכי מעניינים בראשון לציון – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קיימת ללא ספק סכנה של זליגת גורמי מחלות מידבקות לבני אדם ולבעלי חיים הנמצאים מחוץ לשטח האוהל" כתב הווטרינר העירוני, ד"ר יהונתן אבן צור, בדו"ח שצורף לבקשה "האופן בו פועל המתקן כיום הנו לא פחות משערורייתי ומסכן במיוחד ובאופן מיידי את העובדים בו". הווטרינר הוסיף והמליץ להפסיק את הפעילות באוהל "עד להסדרת כל הליקויים הקיימים המסכנים את הציבור". יש לציין כי גם משרד הבריאות, שאף קיים סיור במקום עם נציגי משרד החקלאות, התרשם כי במקום ליקויים רבים. בעירייה מבהירים כי השימוש באוהל אסור שכן לא ניתן למקום היתר ובכך נמנע מגורמי המקצוע, האמונים על שלום הציבור, בריאותו וביטחונו, לתת חוות דעת המשקפת את האינטרס הציבורי. עיריית ראשון לציון מבקשת כי בית המשפט יורה למשרד החקלאות "הפסיק לאלתר את השימוש האסור במקרקעין, ולהימנע משימוש עתידי בו עד להוצאת היתר כדין.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה