ראש עיריית ראשון לציון דב צור נעצר היום (ראשון) בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בעירו - כך הותר לפרסום. מלבד צור נעצרו הבוקר 18 בני אדם נוספים במסגרת חקירת המשטרה בחשד לקשרים בין גורמים פליליים לבעלי תפקידים בעיריית ראשון לציון. בין העצורים שורת בכירים בעירייה, אנשי עסקים וקבלנים. צור חשוד בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים, ומעצרו הוארך בחמישה ימים.

פרקליטו של דב צור, עו"ד טל שפירא אמר בבית משפט השלום בראשון לציון כי "אנחנו סבורים שאין מקום לעצור את החשוד וניתן להסתפק בחלופת מעצר, כמו מעצר בית מלא. החקירה מתמקדת להבנתנו באירועים מהעבר, שנבדקו הן על ידי מבקר המדינה, הן על ידי פרסומים נרחבים בתקשורת".

"התבצעה חקירה סמויה במשך כשנה, ולא נמצאו ראיות לשיבוש חקירה", טען עו"ד שפירא. "זה מאיין כל חשש תיאורטי לשיבוש חקירה. יש כאן הרבה סימני שאלה בתיק. יש חוות דעת מזמן אמת שאין ניגוד עניינים בפרשה, ראש העיר לא נכח בישיבות, והמעורבות בעסקה העשירה את קופת העיר. זה איש שהוא מלח הארץ, ללא עבר פלילי". השופט עמית מיכלס אמר בעניינו של צור כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד למיוחד לו.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של 11 החשודים בלקיחת שוחד, מתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על חוק הלבנות הון ועבירות מס. "העבירות טומנות בחובן נזק בלתי הפיך באמון הציבור", אמר נציג המשטרה. "יש להיאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו. מדובר בחקירה מסועפת שבה פעולות רבות שתכליתן להגיע לחקר האמת במהירות. התשתית העובדתית שהתגבשה חוצה את סף החשד הסביר – ומעבר לכך".

החקירה שזכתה לכינוי "תיק 1803" מתנהלת זה יותר משנה באגף החקירות והמודיעין (אח"מ), בחשד לקידום עסקים של קבלנים. חוקרי המשטרה פשטו על משרדי העירייה ואספו מסמכים רבים, וממשיכים בחיפושים גם בשעה זו. במסגרת החקירה הגיע יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד) לחקירה במשרדי יחידת להב 433. המשטרה מייחסת לו חשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

שמו של ביטן נקשר בפרשה בשל העובדה כי היא עוסקת באירועים מהתקופה שבה כיהן כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה. כמה ממקורביו של ביטן הם בין העצורים ובהמשך יובאו כלל החשודים לדיון בהארכת מעצרם. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עודכן בשעות הבוקר לקראת חקירתו של ביטן.

קרדיט כתבה: דניאל דולב וואלה ניוז