נתפס בית בושת בראשון לציון, שפעל במסווה של ספאבימ"ש השלום בראשון לציון (כב' השופט מיכלס) הוציא לאחרונה צו להגבלת שימוש במקום למשך 90 יום לבית בושת בראשל"צ בשם "ספא סחרוב 22". הנכס שימש כבית בושת בראשון לציון, ופעל במסווה של ספא.

רקע: במהלך חודש אוקטובר הגיע לידי המשטרה מידע לפיו נמצאו בנכס מספר נשים המצויות בזנות, ואף נמצאה בו קטינה אשר סיפקה שירותי מין במקום. בעקבות מידע זה, אספה המשטרה ראיות שונות המצביעות על כך שבמקום נעברות עבירות זנות שונות. בעקבות כך פנתה המשטרה לביהמ"ש על מנת שיוציא למקום צו להגבלת שימוש במקום על פי חוק הגבלת שימוש במקום לשם מניעת ביצוע עבירות, תשס"ה- 2005.

ביהמ"ש נעתר לבקשה, דחה את טענות בעל הנכס ובקשתו לאפשר המשך פעילות הנכס כספא וקבע כי "במקום נערכו עד כה מספר פשיטות במהלך השנים 2013-2015. כמו כן, המשיב מחקר עד כה פעמיים. גם אם המשיב הכחיש או המעיט מחלקו או מידיעתו באשר לפעילות המקום, הרי שלאחר החקירה של העובדות שלו בשנים 2013 ו- 2015, מצופה היה שיבדוק בשבע עיניים האם במקום ניתנים שירותי זנות או לא.... התנהגותו זו של המשיב מקימה חשש כבד שמא גם לאחר חקירתו האחרונה הוא לא ישנה מדרכו וימשיך להפעיל את העסק באותה מתכונת בה פעל היום." (פסקה 14)

"לאחר ששקלתי את העובדה שהמקום פעיל במשך מספר שנים, הסיכוי הממשי לכך שהעסק ימשיך לתפקד במתכונתו הנוכחית והניסיונות להסוות את הפעילות האמיתית המתרחשת במקום, מצאתי להורות על סגירת המקום למשך 90 יום...." (פסקה 16).

המקום נסגר למשך 90 יום החל מיום 27.10.15, תוך שביהמ"ש אסר מתן טיפולי גוף כלשהם במקום על מנת להבטיח את ביצוע הצו בפועל. סגירת בית הבושת מהווה פגיעה כלכלית קשה בכיסם של המשיאים רווחים על גבן של נשים בזנות, ומסייעת בצמצום התופעה. המדינה תמשיך להיאבק בתופעת ניצול נשים בזנות בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותה- הפליליים, האזרחיים .

את המדינה ייצגו בתיק רפ"ק דוד מדר מיחידת התביעות של משטרת ישראל- שלוחת ראשון לציון ועו"ד נועה יניב מפרקליטות מחוז ת"א (אזרחי). 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה