סוחר סמים הורשע בכך שלא הוציא חשבוניות ללקוחותיו עבור מכירות הסםבפסק דין ייחודי, הורשע סוחר סמים בכתב אישום אחד הן בעבירות סחר והן בעבירות מס טכניות ובהן אי הודעה על פתיחת עסק, אי הגשת דוחות ואי ניהול ספרים לגבי הפעילות העסקית של הסחר בסמים וזאת בעקבות חקירה משותפת ליחידת יהלום ברשות המסים ולמחוז מרכז במשטרת ישראל.

כנגד אסף פיינשניידר, תושב ראשון לציון בן 37, הוגש לפני כשנה כתב אישום בגין עבירות סמים ועבירות על פקודת מס הכנסה. במהלך התנהלות המשפט הודה פיינשניידר באי הגשת דוחות על הכנסות בעסקו, אך תירץ זאת בכך שכלל לא היה לו עסק, אלא שכל החומרים והכלים שנתפסו ברשותו היו לצורך שימוש עצמי. לאחר שנשמעו עדויותיהם של 15 עדי תביעה, הגיעו עורכי הדין להסדר לפיו הודה פיינשניידר בעבירות של סחר בסמים במהלך תקופה של כ-12 שנה, אך לעניין עבירות המס, דרשו עורכי דינו לבטל את האישומים בטענה כי במאות כתבי אישום המוגשים לבית המשפט מדי שנה שעניינם עבירות סמים, לא צורפו מעולם עבירות מס ועל כן מדובר באכיפה בררנית.

עוה"ד שירה סלי יעקב מיחידת יהלום ברשות המסים, שייצגה את רשות המסים בתיק יחד עם עו"ד איתי שמואלי ועו"ד מעיין דואק מתביעות מחוז מרכז במשטרת ישראל ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות והלשכה המשפטית ברשות המסים, הצליחה להוכיח כי בשנים האחרונות קיימת מגמה של רשויות החוק לבצע אכיפה כלכלית משולבת כפועל יוצא של החלטת ממשלה בעניין ובמסגרתה, הוגשו כנגד סוחרי סמים ועבריינים בתחומים אחרים (זנות, הימורים, סחיטת דמי חסות וכו') כתבי אישום בסעיפים מהותיים כדוגמת העלמת הכנסה. נוסף על כך, היקף העבירות בתיק והמנגנון העסקי העולה ממנו היו כה חריגים, כך שלא היה מנוס מהגשת כתב אישום אפילו בעבירות הטכניות.

כב' השופטת שרית זמיר מבית משפט השלום בראשל"צ קיבלה את עמדת המדינה בנושא זה, כמו גם באשר למקור ההכנסות אותן מפיקים עברייני המס וקבעה כי אין להבחין בין מקור חוקי למקור לא חוקי, בציינה ש"אפילו אסורה ההתעסקות על פי החוק, ונובעת ממקור בלתי חוקי, עדיין הרווח שהופק ממנה מהווה הכנסה חייבת".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה