נעצרו חשודים בהשתייכות לארגוני פשיעה בראשון לציוןבמבצע רחב של המשטרה נעצרו הבוקר (שני) חשודים בהשתייכות לארגוני פשיעה, ובהם דמויות מפתח גם מראשון לציון.פריצת הדרך בפרשה אירעה לפני כמה שנים. מידע מודיעני על אודות ראיות שיכולות לקשור את החשודים למעשיהם – חלקו כבר משנת 2003 – התקבל במשטרה.

במבצע רחב של המשטרה נעצרו הבוקר (שני) יותר מ-50 חשודים בהשתייכות לארגוני פשיעה, ובהם דמויות מפתח: ראשי ארגוני פשיעה מראשון לציון, ירושלים, מבת ים והשפלה, וכן אחים העומדים בראש שני ארגוני פשיעה באילת. לפחות שישה מהעצורים מסונפים לארגון פשיעה גדול. למעשה, כל מי שהייתה לו נגיעה לראש ארגון הפשע הגדול בארץ נעצר, לאחר שהמשטרה פענחה, לטענתה, פרשה חמורה שטרם נחשפה.

הפרשה המדוברת היא זו שלשמה הוקמה יחידת להב 433 לפני שבע שנים. הפעילות הפלילית במסגרתה הובילה לקורבנות רבים, בהם אזרחים חפים מפשע, במה שכונה אז לראשונה "פיגוע פלילי". עם מעצר החשודים אמרו במשטרה כי הם "מקווים שהצליחו להוריד את הארגון הגדול ביותר בישראל".

רוצים להיות מעודכנים בכל מה שקורה בעיר? לחצו כאן  ותנו לייק לדף הפייסבוק שלנו.

בין העצורים נמצא ראש ארגון פשע שפועל בישראל זה שנים ארוכות, מי שדרכו החלו לפעול ארגונים נוספים. במשטרה מקווים כי בשלב זה, עם החומר שהתקבל במשטרה, יצליחו לפתור שורה של תעלומות פשיעה.

פריצת הדרך בפרשה אירעה לפני כמה שנים. מידע מודיעני על אודות ראיות שיכולות לקשור את החשודים למעשיהם – חלקו כבר משנת 2003 – התקבל במשטרה. בין היתר, סבורים במשטרה כי במסגרת הפרשה ישנם שלושה אירועים חמורים שטרם פוענחו: רצח וניסיון רצח, פרשת סמים חובקת עולם ופרשת רצח נוספת. בשלב זה הוטל צו איסור פרסום על פרטי האירועים.

מבצע המעצרים התאפשר בעקבות חקירה ממושכת שניהלו חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחב"ל). השתתפו בו מאות שוטרים מלהב 433, מהיחידה המרכזית של מחוז תל אביב וכן לוחמי יחידות מיוחדות של המשטרה. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה