לפני כשבוע עורר הסרטון - שצולם במהלך נסיעה מאילת צפונה - סערה. אלת המזל סייעה לנהג שצילם באמצעות מצלמת ה"דש בורד" שלו את העקיפה המסוכנת, שהתרחשה ליד שול רחב - מה שאיפשר לו לברוח ולהימלט מפגיעה חזיתית בביואיק שעקפה בצורה מסוכנת. היום (א') הובא הנהג בפני שופט.

לאחר שידור הסרטון בתכנית "שש" עם עודד בן-עמי, הורה ראש אגף התנועה במשטרה ניצב צ'יקו אדרי לפתוח לאלתר בחקירת האירוע. כתוצאה מכך, הבוקר נעצר הנהג יעקב בן-משה, תושב ראשון לציון, והובא לבית המשפט כשהוא נאשם בשורה של עבירות תנועה חמורות.

בתום הדיון בעניינו נשלח בן-משה למעצר בית מלא עד תום ההליכים ורישיונו נשלל במקום. יצוין כי לנאשם גיליון רצוף בלא פחות מ-73 עבירות תנועה, חלקן קשות ביותר. טרם הדיון הוא הביע את צערו על הדברים.

המצלמה תיעדה העקיפה הפרועה

זה היה סופה של חופשה מוצלחת לבני משפחת רג'ואן באילת, אבל בדרך חזרה האווירה הטובה כמעט ונקטעה. מצלמת הרכב של המשפחה תיעדה רכב שעקף פס לבן בכביש הערבה בדרך חזרה מעיר הנופש הדרומית - וכמעט התנגש בהם חזיתית.

בשעה 12:30, בקילומטר ה-64, אב ואם המשפחה ההרה ושתי הפעוטות שלהם היו בדרך על הכביש צפונה לביתם, כשבתחילת הנסיעה הם הפעילו מצלמה. לפתע, הופיע מולם רכב מסוג ביואיק שעקף את הקו הלבן מהנתיב הנגדי בניגוד לחוק, ניסה לעקוף משאית - וכמעט התנגש בבני המשפחה חזיתית.

במזל, המשפחה הסיטה את הרכב במהירות לשול הדרך, מה שהציל אותם. אלמלא השול הרחב והעירנות של הנהג, התאונה הייתה עלולה לכלול פצועים רבים ונזק.

קרדיט: משה נוסבאום | חדשות 2