6 שנות מאסר למנהל חברה, שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביותגזר דין חמור על עבירות מס של 6 שנות מאסר וקנס בסך 1,250,000 שקלים על מנהל חברה, שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות ובניכוי מס תשומות שלא כדין.

יוסף סוויסה מראשון לציון, מנהל חברות שנרשמו כעוסקות בענף הדלק, הורשע ב-2 כתבי אישום חמורים שהוגשו ע"י המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים בעקבות חקירה של משרד חקירות מכס ומע"מ תל-אביב.

על פי כתב האישום לחברות מיוסות הוצאת חשבוניות פיקטיביות וניכוי מס שלא כדין בנסיבות מחמירות בהיקף של 37 מיליון שקלים. כן הורשע הנאשם בכתב אישום של פרקליטות מחוז דרום שייחס לו עבירה של גניבה ממעביד.

בית המשפט אימץ את הסדר הטיעון אליו הגיעו התובעת, עו"ד יעל אריה-הלדמן, סגנית מנהלת המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים והסנגור. לפיו,ישיתו על הנאשם שני כתבי אישום של עבירות מס, ומאסר בפועל לתקופה של 6 שנים.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי "מתחייבת ענישה מחמירה ומציבת גבולות ביתר שאת. זאת לנוכח חומרתן המפליגה של נסיבות ביצוע העבירות, היקפן, משך הזמן בו בוצעו והשיטתיות שבביצוען ועזות המצח, בהן בוצעו חזור ושנה, אף לאחר שהוחל בניהול הליך פלילי בעניינו של הנאשם.

והכל למען המטרה הפסולה של הונאה וגריפת סכומי כסף גבוהים תוך גריעתם מן הקופה הציבורית.

קרדיט: חור אוריאל ניזרי nrg.co.il


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה