תושבת ראשל"צ תובעת את תנובה על חדירת חומר ניקוי לקרטוני החלבעל פי התביעה, בתחילת חודש אוגוסט 2012, רכשה התובעת את החלב, אולם כאשר השתמשה בו נוכחה כי יש לו טעם רע במיוחד, מעורר גועל ונודף ממנו ריח רע. לדבריה, התעוררו בה רגשות גועל והיא ומשפחתה חששו לבריאותם וכתוצאה מכל אלה נגרמה להם עגמת נפש רבה.

תביעה ייצוגית ראשונה בעקבות הודעת תנובה על חדירת חומר ניקוי לקרטוני החלב. לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה הבוקר (ה') בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 71 מיליון שקלים, נגד חברת תנובה בעקבות הודעת החברה על חדירת חומר ניקוי לאלפי קרטוני חלב 3% שתוקפם יפוג ב-22 באוגוסט.

המבקשת, שלי שפיר, תושבת ראשל"צ, מציינת בתביעתה כי היא צורכת את מוצרי החלב של תנובה באופן קבוע ויומיומי, ובכלל זה חלב 3%.

על פי התביעה, בתחילת חודש אוגוסט 2012, רכשה התובעת את החלב, אולם כאשר השתמשה בו נוכחה כי יש לו טעם רע במיוחד, מעורר גועל ונודף ממנו ריח רע. לדבריה, התעוררו בה רגשות גועל והיא ומשפחתה חששו לבריאותם וכתוצאה מכל אלה נגרמה להם עגמת נפש רבה.

עוד מצויין בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד רם גורודיסקי, כי התובעת לא הבינה מהי הסיבה לטעם ולריח המבחילים של המוצר, ומיהרה לזרקו לפח. רק ב-8
 
באוגוסט בעקבות הודעה של תנובה לעיתונות כי היא מכרה ושיווקה את המוצר כאשר הוא מכיל חומר ניקוי, הבינה התובעת מה הייתה הסיבה לריח ולטעם של המוצר .

לדברי התובעת, יש להניח כי גם אם הפגם או הקלקול לא הופיעו בכל אריזות המוצר שנמכרו, החשש מפניו גרם לצרכנים לזרוק לפח גם אריזות שלא נפגעו. יתירה מזאת, לטענתה, גם מי שהחליף את המוצרים המקולקלים בחדשים או שהשיב אותם וקיבל את כספו בחזרה, עדיין סבל נזק הנובע מעגמת הנפש שנגרמה לו ולמשפחתו, ומהטירחה הנוספת ובזבוז הזמן שנגרמו לו עקב החזרת המוצר המקולקל.

קרדיט: ניר ארנון YNET


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה