פרקליטות מחוז המרכז דורשת להטיל שישה מאסרי עולם מצטברים על דמיאן קרליק, שהורשע ברצח ששת בני משפחת אושרנקו. היום נפתח בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה שלב הטיעונים לעונש של מי שעומד מאחורי פרשת הרצח המזעזעת בתולדות המדינה
 
לצד עונשי המאסר, התובע עו"ד עודד קלר ביקש מבית המשפט לקבוע פיצויים ליאנה אושרנקו, השורדת היחידה מבני המשפחה, ולבני משפחת אפשטיין, הוריה ואחיה של האם טטיאנה אושרנקו.

בנוסף לכך, ביקש עו"ד קלר לקבוע את הענישה המחמירה ביותר בעבור עבירות השוד, ההצתה וקשירת הקשר שבהן הורשע קרליק, באופן שיצטברו למאסרי העולם. במידה ובית המשפט יקבל את הדרישה - קרליק צפוי לעונש של למעלה מ-100 שנות מאסר בפועל.

"אני מדבר כאן היום בשם קורבנות העבירה שלא יכלו להיות כאן היום", אמר עו"ד קלר. "לאותם שורדי המשפחה אין מספיק מילים כדי להביע את אותם הרגשות".

"הייתי בדירה - אבל לא רצחתי"

עורך הדין אורי קינן מטעם ההגנה, שמייצג את קרליק, ביקש להטיל על מרשו את מאסרי העולם בחפיפה. לטענתו, גם העבירות הנלוות הן חלק אינטגרלי מהעבירות הראשיות, ולכן גם העונש בגינן צריך להיות חופף למאסר העולם.
הרוצח מצדו עדיין מסרב להשלים עם ההרשעה וטען גם היום בפניהרכב השופטים שלא הוא עומד מאחורי הטבח האכזרי. "אני רוצה להביע את צערי ואת תנחומיי בפני משפחת אושרנקו", אמר היום לשופט אברהם טל בבית המשפט. "על פי הפרוטוקול בדיון האחרון הבנתי שהורשעתי בעבירה הנוראית הזו, אבל אני לא הרגתי אף אחד. אני לא שולל את השתתפותי בעבירה הזאת, אבל אני לא הרגתי".

קרליק לא הכחיש שהיה בדירה, אך טען שלא רצח את בני המשפחה. "הייתי בדירה אבל לא הרגתי אף אחד", אמר והוסיף "אני מבין שמערכת ההגנה והחוק היא לא מושלמת".

הרצח המזעזע התרחש לפני כשנתיים בבית משפחת קרליק בראשון לציון. קרליק רצח את ששת בני השפחה, ולאחר מכן שדד כסף, והצית את הבית בו היו הגופות. בנוסף הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, ובהתפרצות למקום מגורים וגניבה.

גזר דינו של קרליק יינתן ב-27 בדצמבר.

קרדיט:עזרי עמרם | חדשות 2