תעריף המים צפוי להתייקר בחודש ינוארחשבון המים צפוי לעלות בקרוב, בעקבות עלייה צפויה של 3.5% בתעריף המים הנמוך. על פי רשות המים, מדובר בעלייה ממוצעת של כ-10 שקלים לחשבון

אילוסטרציה: אשדוד נט

מועצת רשות המים הודיעה היום (חמישי) שהיא מוציאה לשימוע ציבורי את עליית תעריפי המים לצריכה ביתית בכ-3.5% החל מינואר 2023, בין היתר בעקבות עלייה חדה במחירי החשמל ועלייה של 2% במדד המחירים. זאת לצד הגידול בהשקעות במשק המים בישראל.

התעריף לכמות מוכרת (התעריף הנמוך) יעמוד מינואר על 7.874 שקלים למ"ק (במקום 7.608 שקלים למ"ק) והתעריף לכל כמות נוספת (התעריף הגבוה) יעמוד על כ-14.057 שקל למ"ק (במקום 13.582 שקל למ"ק).

עוד מסרה הרשות כי "כ-70% ממי השתייה בישראל מופקים באופן מלאכותי באמצעות מתקני התפלה. הליך הפקת המים במתקנים אלו דורש שימוש רב בחשמל וכתוצאה מכך, מחיר החשמל הוא מרכיב משמעותי בהוצאות משק המים בישראל ויש לו השפעה ישירה על תעריף המים בישראל. לצד זאת, יש גידול בעלויות משק המים הנובעות מהשקעות של תאגידי המים והביוב, עדכון עלויות מט"שים, ותשלומים נוספים הנדרשים כחלק מהמשך הערכות לקליטת מי הים המותפלים, השומרים על ניהול יציב ובר קיימה של משק המים, לדוגמה: מתקן התפלה שורק ב', הגדול ביותר בארץ (כ־200 מלמ"ק לשנה) ומהגדולים בעולם, צפוי להיכנס לפעילות במהלך 2023, דבר שכמובן בא לידי ביטוי גם בתעריף".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה