שבועיים לפתיחת שנת הלימודים - ארגוני המורים מאיימים בשביתההסתדרות המורים וארגון המורים עשויים להשבית את פתיחת שנת הלימודים בראשון בספטמבר. המשא ומתן של ההסתדרות עם האוצר תקוע, כך גם המשא ומתן בין ארגון המורים ומשרד החינוך בנושא הרפורמה בבגרויות וקיצור שבוע הלימודים

שביתה בחינוך

ארגון המורים הודיע לחבריו כי אין להגיע לימי ההערכות לפתיחת שנת הלימודים, והחלטה עם להשבית את פתיחת שנת הלימודים בתיכונים, צפויה להתקבל בימים הקרובים. 

הרקע לסכסוך העבודה היא הרפורמה שמקדם משרד החינוך בבגרויות ובקיצור שבוע הלימודים לחמישה ימים, כך שכל מורה יהיה בחופשה בימי שישי. בארגון המורים מתנגדים נחרצות לרפורמה שמוביל המשרד ולכפיה על המורים יום חופשי דווקא בשישי.

רן ארז, יו"ר ארגון המורים, הודיע לחברי הארגון כי אין להגיע לימי ההערכות לפתיחת שנת הלימודים, זאת כחלק מהעיצומים שנוקטים בארגון. העיצומים עשויים להפוך לשביתה של ממש אם המשא ומתן עם משרד החינוך לא יניב תוצאות.

גם הסתדרות המורים הודיעה כי נשק ההשבתה שוב על השולחן. כזכור, בהסתדרות המורים השביתו את הלימודים רגע לפני סיום השנה, בעקבות הסחבת במשא ומתן עם המורים על שכר המורים. בהסתדרות המורים דורשים שכר התחלתי למורה בגובה 10,500 ש"ח, אך באוצר דוחים זאת ומציעים שכר התחלתי נמוך בהרבה.

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, אמרה אתמול בראיון לאולפן ויינט, כי ייתכן מאוד ולא יהיה מנוס מהשבתת פתיחת שנת הלימודים בראשון בספטמבר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה