בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך הצהרה שמסר להתפשטות נגיף הקורונה בישראל ואמר כי "זו מגפה עולמית, שפוקדת את כל המדינות בצורה קשה קשה יותר. בישראל מצבנו טוב יותר". הוא הוסיף כי נשקלת האפשרות לדחות את שנת הלימודים באוניברסיטאות, והדגיש כי ישראל תגביל את ההתקהלויות במקומות סגורים ל-100 בני אדם. באשר ללימודים בבתי הספר, ציין נתניהו כי לפי שעה אין שינויים.

נתניהו אמר כי "אני אומר את זה בצורה הכי ברורה. אנחנו במגיפה עולמית. אנחנו מבקשים להגביל את ההתקהלות. אם אין צורך בכינוסים ובאירועים - אל תקיימו ואל תלכו אליהם".

עוד הוסיף ראש הממשלה בנימין נתניהו: ""צריך להבין שהמשבר הזה, הוא שונה במהותו ממשברים אחרים. במשברים אחרים, במתקפות טרור, אנחנו עושים הכל כדי לטפל באיום חיצוני כדי לשנות ככל המעט את שגרת החיים הפנימית. במשבר הזה, אחרי שטיפלנו במעטפת החיצונית וצמצמנו את המערכת החיצונית, אנחנו נאלצים לשנות את שגרת החיים הפנימית כדי להתמודד עם המשבר של הנגיף. אני מבקש מכם, אזרחי ישראל, לשנות את שגרת החיים שלכם כדי להתמודד עם האיום החיצוני. להימנע מלחיצת ידיים, לרחוץ את הידיים ולשמור על ההיגיינה האישית".