צדק ונוגה קפצו לביקור- הרימו הראש מעלה שני כוכבים בהירים במיוחד נראים בשמיים



אם הרמתם הערב מבט לשמים בכיוון מערב, קרוב לוודאי שנתקלתם בשני כוכבים בהירים במיוחד שנראו בשמיים קרובים מאוד אחד לשניה וגם אלינו. אלו כוכבי הלכת צדק ונוגה, הפעם האחרונה שהיו כל כך קרובים הייתה ב-2016 וכעת ניתן לחזות בהם שוב

בשבועות האחרונים צדק ונוגה הלכו והתקרבו זה לזה, והערב ומחר (ימים ד' וה') השניים  מופיעים יחד בהתקבצות מרשימה מיד לאחר השקיעה לאחר הופעתם ישקעו מעבר לאופק המערבי.

המרחק ביניהם יהיה כחצי מעלה (כגודל הירח המלא בשמיים). לבעלי טלסקופים מדובר בחגיגה של ממש, מאחר וצדק עם ירחיו, יחד עם נוגה הבוהק, ייראו יחדיו דרך עינית הטלסקופ.

צדק צפוי להתקבץ עם השמש בעוד כחודש ואז ייעלם משמי הערב למשך כחצי שנה, אך נוגה ימשיך ללוות אותנו בחודשים הבאים ככוכב ערב.

מומלץ לעקוב אחרי שני כוכבי הלכת בימים הבאים. מי שיעשה זאת יוכל להבחין בתנועתם העצמית על רקע כיפת השמיים - מה שמסביר את המונח "כוכבי לכת".

התקבצות נוגה וצדק

נוגה וצדק הם שני כוכבי הלכת הבהירים ביותר פרט לשמש ולירח והתקבצויות שלהם היא תמיד מחזה מרהיב במיוחד.   שיא הקרבה יהיה פחות ממעלה, מה שיכול להכניס את שניהם גם בטלסקופים בהגדלה קטנה ולתת הזדמנות לתמונות מרהיבות

צאו החוצה והסתכלו לכיוון מערב. מראה מלבב 

צולם באשדוד הערב

אם גם אתם צילמתם שתפו אותנו 

צילום אליזבט קוליקוב


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה