עליה חדה בתחלואת שפעת, דלקת ריאות וזיהום בדרכי הנשימה בישראלמשרד הבריאות מעדכן על עליה משמעותית בתחלואה בשפעת ותחלואה בדרכי הנשימה בכל רחבי הארץ. על פי נתוני משרד הבריאות, מאות מאושפזים בבתי החולים

חיסון נגד שפעת - באדיבות משרד הבריאות

על פי נתוני המרכז הלאומי לבקרת מחלות, נכון לשבוע האחרון מעל 200 מאושפזים בבתי החולים זוהו עם שפעת ועוד 367 מאושפזים עם זיהום בדרכי הנשימה RSV. רוב החולים נדבקו בנגיף שפעת מסוג A. 

תחלואה השפעת בארץ בעת הזו כוללת את מגוון הגילאים כולל ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים - ורבים מדווחים על תחלואה קשה במיוחד בשפעת. הדבר מדגיש את חשיבות התחסנות כנגד שפעת בימים אלו. 

נגיף השפעת עלול לגרום לתחלואה קשה, כגון דלקת ריאות, סיבוכים אחרים בדרכי הנשימה, ואף מוות.

מנתוני משרד הבריאות עולה כי השנה הייתה ירידה במספר המתחסנים נגד שפעת. 14.8 אחוזים מכלל המבוטחים בקופות החולים התחסנו השנה נגד שפעת, לעומת 17.6 אחוזים בשנה שעברה. הירידה במספר המתחסנים היא בכל הגילים.

חיסון נגד שפעת מומלץ לכלל האוכלוסייה מגיל 6 חודשים ומעלה. האוכלוסייה בסיכון לתחלואה קשה יותר כוללת נשים בהריון, ילדים מתחת לגיל 5, בני 50 מעלה ובעיקר בני 65 ומעלה, חולים במחלות כרוניות (כמו מחלות לב, ריאה, כליה, ועוד), ומטופלים מדוכאי חיסון (כמו חולי סרטן, מטופלים בסטרואידים, ועוד), אנשים הנמצאים במוסדות סגורים או סגורים למחצה ( כגון פנימיות, בתי אבות, בתי חולים לחולים סיעודיים ותשושי נפש, בתי סוהר ועוד ).

משרד הבריאות ממליץ להתחסן כנגד נגיף השפעת, ומבקש להדגיש, כי ניתן לקבל את חיסון השפעת יחד עם חיסון הקורונה או בכל מרווח זמנים ממנו.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה