עד 18 בכיתה ולמידה מרחוק: כך תיראה שנת הלימודים הבאה בצל הקורונהשר החינוך הציג הבוקר (ד') את המתווה הסופי לחזרה ללימודים ב-1 בספטמבר, שיובא בימים הקרובים לאישור הממשלה. על פי המתווה, כיתות גן, א' ו-ב' יפעלו במתכונת מלאה כבשגרה, השאר ילמדו עד 18 תלמידים בכיתה בשילוב למידה מרחוק. התקציב לתוספת כוח אדם ומיגון: 4.2 מיליארד ש"ח

חוזרים ללימודים. צילום: אבי פלדמן

שר החינוך יואב גלנט הציג הבוקר (ד') את מתווה החזרה ללימודים ב-1 בספטמבר תחת מגבלות הקורונה, שמשלב בין למידה מרחוק לבין לימודים בבתי הספר בכיתות של עד 18 תלמידים.

המתווה, תחת הכותרת "לומדים בביטחון", אושר במשרד החינוך בשיתוף עם ארגוני ההוראה, עבר אישור עקרוני של ראש הממשלה ובימים הקרובים יובא לאישור הממשלה.

לבקשת משרד החינוך, תקצב משרד האוצר את התכנית ב-4.2 מיליארד שקלים, בין היתר לגיוס כח אדם, אמצעי מיגון לעובדי ההוראה וסיוע לתלמידים מאוכלוסיות מיוחדות. תוספת כח האדם תכלול גיוס מורים חדשים, הרחבת עבודתם של מורים מועסקים, עוזרי חינוך, סטודנטים ואפילו מדריכי תיירות ואחרים שיש להם ניסיון עם ילדים ותואר ראשון ואינם עובדים כרגע בשל הקורונה.

על פי המתווה, כיתות הגן לא יפוצלו ויפעלו במתכונת מלאה כבשגרה, כמוהם גם כיתות א'-ב'. כיתות ג'-ד' ילמדו במוסדות החינוך במתכונת מלאה, כשהם מחולקים לחצאי כיתות הכוללות עד 18 תלמידים בכיתה וישתמשו גם במרחבי הלימוד של כיתות ה'-ו'.

כיתות ה'-ו' ילמדו במתווה משולב הכולל למידה מרחוק ולמידה במוסדות החינוך (לפחות יומיים בשבוע) כשהם מחולקים לחצאי כיתות של עד 18 תלמידים בכיתה. יעשה מאמץ מרבי לאפשר לכיתות אלו ללמוד בכיתות לימוד יותר מ-2 ימים בשבוע, בין היתר באמצעות לימוד במרחבים ובמבנים סמוכים למוסד החינוכי.

כיתות ז'-י"ב ילמדו במתווה משולב הכולל למידה מרחוק ולפחות 2 ימים בשבוע במוסדות החינוך, כשהם מחולקים לחצאי כיתות (עד 18 תלמידים בכיתה).

עוד לפי המתווה תתבצע הקפדה על כללי היגיינה בבתי הספר, שתכלול בין היתר, מיגון אישי משופר עבור עובדי ההוראה, ישיבה בשולחנות נפרדים במרחק 2 מ' זה מזה בקבוצות המונות עד 18 תלמידים, עטית מסכה בגילאים המתאימים, הקפדה על חיטוי ידיים וחיטוי כללי של מוסדות החינוך (לרבות כיתות, חצרות ומתקני היגיינה).


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה