סופית: הבחירות המקומיות לא יידחו פעם נוספתשר הפנים קבע סופית - הבחירות המקומיות שנדחו בעקבות מלחמת חרבות ברזל, יתקיימו במועד החדש שנקבע ולא יידחו פעם נוספת

יום הבוחר

בעקבות המלחמה מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לדחיית הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות, התשפ"ד 2023. בקריאה השלישית תמכו בהצעה 17 חברי כנסת ללא מתנגדים.

בהצעת החוק נקבע כי הבחירות תתקיימנה ב-30 בינואר 2024.  עם זאת, הממשלה רשאית בצו, אם לדעתה התקיימו נסיבות מיוחדות ולאחר המלצת ועדת הפנים והגנת הסביבה ברוב של שלושה רבעים מחבריה, ובאישור הכנסת, לדחות את המועד החדש בחודש נוסף ליום י"ח באדר א' התשפ"ד (27.2.24) ובלבד שהצו יובא להמלצת ועדת הפנים והגנת הסביבה עד 30 ימים לפני מועד הבחירות החדש. על פי הצעת החוק, כל הפעולות וההחלטות שנעשו עד כה לקראת הבחירות יעמדו בתוקפן. 

במכתב שהוציא היום שר הפנים משה ארבל, הוא מעדכן כי הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו ב-30 בינואר, זאת לאחר הערכת מצב שקיים עם גורמי משרד הפנים וגורמי ביטחון. 

"לאחר שקיימתי דיון בראשותי עם גורמי המקצוע במשרד הפנים ובחנתי את עמדות גורמי הביטחון כפי שהוצגו לי, ועמדתי על ההיתכנות לקיומן של הבחירות במועד האמור במרבית שטח המדינה, ובשים לב למשקל שיש ליתן לקיום הבחירות במועדן, הגעתי לכלל מסקנה כי אין בכוונתי לפעול לדחיית מועד הבחירות הכלליות לפי סעיף 1(ב) לחוק" - אומר השר ארבל.

יחד עם זאת, הוחלט כי ב-14 רשויות ומועצות אי אפשר יהיה לקיים את הבחירות, בשל המצב הביטחוני ופינוי מבתיהם. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה