משרד החינוך יסבסד את קייטנת "בית הספר של החגים" בחנוכה - ההרשמה החלהלראשונה, הכניסה שרת החינוך את תקציב "בתי הספר של החגים" לבסיס התקציב של משרד החינוך. המשמעות: התכנית תפעל מדי שנה, תיצור רצף וודאות בעבור הילדים והוריהם. הפרטים בידיעה

קייטנות קיץ באשדוד. צילום: יח"צ

משרד החינוך נערך לפתוח את בתי הספר של החגים לילדי הגנים בגילאי 3-6 ולתלמידי בתי הספר היסודיים בכיתות א'-ג', לקראת חופשת חג החנוכה.

מדובר בכמיליון תלמידים ותלמידות שיוכלו להמשיך וללמוד במסגרת איכותית, עשירה ומבוקרת, אשר תיצור עבורם רצף של לימודים, ובין היתר תקל את נטל התשלומים על ההורים ותחסוך להם מאות שקלים. 

במסגרת התכנית, ייהנו התלמידים ממגוון רחב של פעילויות העשרה חינוכיות, תרבותיות וחברתיות לאורך חמישה ימים, החל מה-30.11 ועד ה-6.12 מהשעה 08:00 בבוקר ועד השעה 13:00 בצהריים. השתתפות ההורים ליום פעילות תעמוד על 30 שקלים לכל היותר. 

שימו לב: הרישום למסגרות נפתח בימים אלה וההורים יקבלו על כך הודעה מסודרת מבתי הספר.

לראשונה, הכניסה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, את תקציב "בתי הספר של החגים" לבסיס התקציב של משרד החינוך. מדובר בבשורה להורים ולתלמידים, מאחר שהחלטה זו מייצרת בעבורם אופק וודאי, ומונעת את המלחמות המתקיימות מדי שנה למימון והפעלת תכניות חשובות אלו.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "לתלמידי ישראל יש צורך גדול בשמירה והמשך היציבות, הוודאות ובחיזוק תחושת השייכות. את המענים החינוכיים הללו ניתן לממש במסגרת הגנים ובתי הספר".

לדבריה, "צרכים אלו עמדו לנגד עיני מעת שנפתחה שנת הלימודים, ולכן פעלתי לפתוח את שנת הלימודים במועד וללא כל שיהוי. גם כעת, בכוונתי להמשיך ולפעול למען טובת התלמידים, ולהבטיח להם וגם להוריהם שמסגרות בתי הספר של החגים יפעלו מעתה ואילך באופן רציף וסדיר. לא עוד מלחמות על קיומן של מסגרות שהוכיחו את חשיבותן ותרומתן החינוכית בעבור ילדי ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק הוסיף: "מערכת החינוך שמה לה למטרה להבטיח לתלמידי ישראל להורים מקסימום ימי למידה במסגרות החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים. הודות להישגי תקציב החינוך, חלק גדול מתלמידי ישראל יוכלו להמשיך בשגרת לימודים וברצף למידה במסגרות העשרה איכותיות, מפוקחות ומבוקרות, גם במהלך חופשות החגים"


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה