משרד הבריאות מזהיר את הציבור מאלפי תכשירים מזויפים לאין-אונות שנתפסואלפי תכשירים מזויפים לאין אונות נתפסו בפעילות של משרד הבריאות באזור ראשון לציון. משרד הבריאות מציין כי התכשירים, שהוצגו כטבעיים, הכילו חומרים פעילים מתרופות אין אונות מאושרות וכן תרופות לאילחוש מקומי

צילום: משרד הבריאותבפעילות משותפת שנערכה על ידי האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות, יחידות האכיפה במכס ומשטרת ראשון לציון, נתפסו אלפי תכשירים מזויפים לטיפול באין אונות. תכשירים אלו, שחלקם הוצגו כתוספי תזונה טבעיים לטיפול באין אונות אינם מאושרים על ידי משרד הבריאות לטיפול בתופעה. פעולה זו היא חלק ממערך רחב של פעילות משרד הבריאות בשיתוף המכס ומשטרת ישראל במטרה למנוע שיווק של תכשירים ותרופות לא מאושרות למכירה בישראל במטרה לשמור על בריאות הציבור.

ויאגרות מזויפות שמיוצרות במעבדות פיראטיות על בסיס חומרי גלם לא יודעים, תנאים ירודים ובמינונים לא מדויקים עלולים לסכן את בריאות הציבור. שימוש בויאגרה מזויפת חושף את המטופל.ת למינונים גבוהים ולא ידועים ואף לתופעות לוואי לבביות מסכנות חיים.

בבדיקות מעבדה שבוצעו נמצא שהתכשירים הכילו חומרים תרופתיים פעילים שקיימים בתרופת הויאגרה המאושרת ובתרופות אחרות. בנוסף, נתפסו תכשירים לא חוקיים שמשמשים כבקבוקי תרסיס בהם התגלה חומר תרופתי פעיל שמשמש לתרופות לאלחוש מקומי לצורך הקלה הכאב, גרד ודלקת.

תרופות מסוג זה מאושרות למכירה בבתי מרקחת בלבד על ידי רוקח מוסמך וזאת לאחר קבלת מרשם רופא. יש לציין התכשירים מוצגים תחת שמות מסחריים שחלקם מוצגים כמקוריים, ידועים ומאושרים, אך מדובר על יבוא וסחר של תכשירים רפואיים מיצרנים לא רשומים ושאינם מאושרים על ידי משרד הבריאות ונמכרים בניגוד לחוק.

ד"ר רוני ברקוביץ, מנהל אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות שב ומזהיר מפני הסכנות בקניית תרופות שלא דרך צינור השיווק החוקי. משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש במוצרים מזויפים העלולים לפגוע בבריאות הציבור ומזכיר כי יש לרכוש תרופות בבתי מרקחת בלבד ובאישור רופא.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה