משרדי הבריאות והחינוך באגרת להורים : חסנו את ילדכם, הגנו עליהם.מכתב משותף של מנכ"לית משרד החינוך ומנכ"ל משרד הבריאות בנוגע להתחסנות התלמידים מסביר להורים את חשיבות החיסון ומעודד אותם לחסן את ילדיהם.

חיסוני ילדים https://pixabay.com

התחסנות התלמידים במערכת החינוך

על המכתב שהופץ אתמול להורים לילדים במערכת החינוך, עליו חתומים דלית שטאובר המנהלת הכללית של משרד החינוך, ופרופ' נחמן אש  המנהל הכללי של משרד הבריאות. 

מדוע לחסן את הילדים אם הנגיף גורם למחלה קשה בעיקר במבוגרים?

במכתב הוסבר להורי, כי לפי עמדת משרד הבריאות, נגיף הקורונה אמנם גורם לתחלואה קשה יותר במבוגרים מאשר בילדים, אבל גם בילדים הוא עלול לגרום לתחלואה קשה, כולל אשפוז בטיפול נמרץ.

האינדיקציות הראשוניות מראות שמחוסנים מוגנים הרבה יותר מפני האומיקרון מאשר לא מחוסנים, כשאוכלוסיית הילדים ברובה עדין איננה מחוסנת. חשוב להדגיש, כי הזמן להתחסן הוא בדיוק עכשיו: מהרגע שהילד מקבל את מנת החיסון הראשונה ועד שנחשב למוגן, עוברים כחמישה שבועות. גל האומיקרון כבר בפתח וישנה חשיבות רבה  להתחיל את תהליך ההתחסנות בהקדם האפשרי.

עוד נכתב באגרת להורים, כי עד כה חוסנו בארה"ב למעלה מ-6 מיליון ילדים במנה הראשונה, ועוד כ-2 מיליון ילדים במנה השנייה ולפי נתוני ה-CDC המרכז לבקרת מחלות האמריקאי, תופעות הלוואי אינן חריגות. אם יש לכם שאלות נוספות או חששות לקראת החיסון, אנו מזמינים להתייעץ עם רופא/ת המשפחה או רופא/ת הילדים שאתם מכירים וסומכים עליו או עליה.

לרשות ההורים, מענה רגשי באמצעות מומחים למצבי לחץ חירום ומשבר של השירות פסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך הפועל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-20:00 ובימי ששי.  טלפון כוכבית 6552. 

לפרטים נוספים אודות חיסוני הילדים באתר משרד הבריאות


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה