מערכת החינוך תוחרג מהשביתה ברשויות המקומיות - חוזרים ללימודיםאחרי יום של השבתת הלימודים ברשויות מקומיות רבות בארץ, על רקע "קרן הארנונה" - כאשר אשדוד אמורה להיות מהנפגעות העיקריות, ראשי הרשויות החליטו להחריג את מערכת החינוך מהשביתה. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אני מודה לכם על התמיכה במאבק הצודק שלנו להשאיר את הארנונה של האשדודים באשדוד"

חוזרים ללימודים. צילום: אבי פלדמן

מרכז השלטון המקומי הודיע כי במסגרת המאבק נגד קרן הארנונה, תימשך שביתת המחאה - אבל מערכת החינוך תוחרג ותחזור לפעילות מלאה. "אנחנו עושים זאת כדי לפגוע בהורים ובילדים. לא ניתן להם להיות בני ערובה של שר האוצר", אמרו במרכז השלטון המקומי. בינתיים, בוועדת הכספים נמשכים הדיונים וההצבעות בנושא.

על פי החקיקה המסתמנת, רשויות חזקות פיננסית כדוגמת אשדוד, יפרישו בכל שנה מיליוני שקלים לקרן, כסף שיועבר לרשויות חלשות יותר פיננסית. 

אתמול אמר ראש העיר אשדוד, ממובילי המאבק של הרשויות המקומיות, כי מדובר בשוד הארנונה של תושבי העיר - וכי הוא מתנגד לכך נחרצות. היום התקיימה שביתה כללית ברשויות המקומיות, כאשר בין השאר לא פעלה מערכת החינוך בעיר. 

בעקבות הפגיעה הקשה בילדים וההורים שנאלצים להפסיד ימי עבודה, במיוחד על רקע ההסלמה שהייתה ובה הפסידו כבר הורים רבים ימי עבודה - תושבים רבים זעמו על השבתת מערכת החינוך ברשויות. 

ההחלטות על החרפת המאבק נגד האוצר: תוקפא עבודת ועדות תכנון ובניה; לא יינתנו היתרי בנייה; והרשויות יקפיאו הסכמי גג באזורי הביקוש. ההחלטות התקבלו לאחר ישיבת ראשי הערים. לישיבה הצטרפו גם הרשויות הערביות, שהביעו תמיכה במאבק.

"לרשויות המקומיות אין שום כוונה לשתף פעולה עם הקרן לגזילת כספי הציבור, ונפנה לערכאות משפטיות", אמרו במרכז השלטון המקומי. "לא תהיה העברת כספים לקרן. לא נסכים להיות חברת הגביה של אוצר מדינת ישראל על חשבון גבם של התושבים שלנו. נמשיך ונעשה כל מה שניתן כדי להשאיר את כספי הארנונה עבור החינוך, הרווחה, התשתיות והתרבות של התושבים שלנו. אנחנו מודים למיליוני התושבים שתומכים בנו במאבק הצודק וקוראים לציבור להמשיך ולתמוך ברשויות כדי שנוכל להמשיך להעניק לכם את השירותים העירוניים".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי:

"תושבים יקרים,
אני מודה לכם על התמיכה במאבק הצודק שלנו להשאיר את הארנונה של האשדודים באשדוד.
בתום התייעצויות בין ראשי הרשויות נתקבלה עמדתנו להחריג את מערכת החינוך על מנת לאפשר את הלמידה הנחוצה לילדים לצד המשך ההשבתה בכל יתר שירותי העיריה.
הלחץ שיצרנו היום בשלטון המקומי, מאפשר את ההקלה למערכת החינוך החל ממחר.
בלעדי התמיכה שלכם והידיעה שעם כל הקושי אתם מבינים שהמאבק הוא על היכולת להמשיך ולספק לתושבי אשדוד את רמת השירות המגיעה להם, לא היינו יכולים לקדם את המאבק.
אנחנו נמשיך להאבק על זכותם של תושבי אשדוד להנות מכספי הארנונה שלהם בחינוך, ברווחה, בנקיון , בבטחון ובכל תחומי הפעילות.
תמיד שלכם ולמענכם".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה