מסתמן חוק חדש - סרבתם להתחסן ופוטרתם? לא תהיו זכאים לדמי אבטלה במשך 90 יוםבממשלה מגבירים את הלחץ על מתנגדי התו הירוק ורגע לפני כניסת החג משרד האוצר מפיץ תזכיר חוק שאומר שמי שיתנגד לחיסון ויפוטר לא יהיה זכאי לדמי אבטלה במשך 90 יום "תזכיר חוק הביטוח הלאומי (זכאות לדמי אבטלה למי שהופסקה עבודתו בשל אי התחסנות וביצוע בדיקות - הוראת שעה), התשפ"ב- 2021".

איווט ליברמן

בהצעה נכתב כי "על מנת לא לתמרץ עובדים לא להתחסן בכדי לקבל דמי אבטלה בזמן שאינם רשאים להגיע לעבודה, מוצע לתקן את חוק הביטוח הלאומי כך שעובד אשר פוטר או התפטר עקב סירובו להתחסן או להיבדק יהיה זכאי לדמי אבטלה רק לאחר 90 יום בדומה למי שהתפטר מעבודתו מרצונו.

בנוסף, במקרה בו המעסיק לא פיטר את העובד אלא הוציא את העובד לחופשה ללא תשלום (להלן – חל"ת) היא לא תיחשב כחל"ת ביוזמת המעסיק לצורך זכאות לדמי אבטלה".

עוד נכתב כי "נקבע כי שר האוצר יביא לאישור הממשלה או קבינט הקורונה תקנות מכוח חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש להחלת התו הירוק על עובדים במקומות עבודה, בין היתר במוסדות בריאות ורווחה, ומקומות עבודה שפתיחתם לציבור מותנית בהצגת אישור תו ירוק או אישור תוצאה שלילית בבדיקת קורונה מידית". בנוסף, נקבע גם כי יקודם תיקון לחוק הביטוח הלאומי.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה