מסתמן: הביטוח הלאומי יוכל לחלק דמי אבטלה ללא רישום בשירות התעסוקהעל פי דיווח "בכלכליסט" בעקבות העומס על משרדי הביטוח הלאומי ועל אתר המוסד, סתמנת כוונה לאפשר למובטלים להירשם ישירות בביטוח הלאומי - מבלי לעבור קודם לכן את תהליך הרישום בשירות. הביטוח הלאומי: "דרשנו לקצר את הבירוקרטיה"

המוסד לביטוח לאומי

בעקבות העומס על שירות התעסוקה ומשרדי הביטו הלאומי וכן עומס רב על האתר המוסד, ככל הנראה יבקשו בביטוח הלאומי לבצע להירשום בביטוח הלאומי מבלי לעבור את הליך הרישום בשירות, כך מדווח הבוקר (ש') בכלכליסט. 

מהביטוח הלאומי נמסר בעניין כי "בעקבות קריסת אתר שירות התעסוקה, הביטוח הלאומי דרש וקיבל הסכמה מהממשלה לקצר את הבירוקרטיה ולהפנות את זכאי דמי האבטלה ישירות לביטוח הלאומי, להגיש בקשה באופן מקוון ולמצות את זכויותיהם מבלי לעבור דרך הלשכה".

במהלך הלילה של שני לשלישי פנו לשירות התעסוקה כ-100 אלף איש, ורק 15 אלף מתוכם הצליחו להשלים את תהליך ההרשמה. 

עם זאת, משירות התעסוקה נמסר בנושא כי הם "לא מכירים הנחיה כזו" וכי "הדבר עומד בניגוד לחוק". בתגובה מסר מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר: "ההנחיה סוכמה מול סגן ראש אגף התקציבים אלון מסר, ונכתבות תקנות".

בעיה נוספת שעומדת כנראה על הפרק היא השאלה האם עובדי הביטוח הלאומי מוכנים - ומסוגלים - לקלוט את הנרשמים בלי שירות התעסוקה. 

שירות התעסוקה היה רגיל להרשמה ממוצעת של 500-700 איש ליום. מאז תחילת גל הפיטורים וההוצאה לחל"ת הוא הגדיל את יכולות האתר מספר פעמים. כדי למנוע נפילה של האתר, מתאפשרת כניסה של מספר מוגבל של אנשים בו זמנית לדפי ההרשמה.

במקביל מחפש השירות אמצעים טכנולוגיים חדשים. בשירות מציינים שבלי קשר למועד ההרשמה, הזכויות של הנרשמים ישמרו מיום הפיטורים או ההוצאה לחל"ת. "אין צורך להסתער. גם אם תרשם עוד יומיים זכויותיך לא יפגעו", אומרים שם.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה