הסתיימה פגישתם של מנכ״ל משרד הבריאות, משה בר סימנטוב, ומנכ״ל משרד האוצר, שי באב״ד, בניסיון לגבש את כללי ״התו הסגול״ שיופעל מיום א׳ ברחבי הארץ (למעט ״אזורים אדומים״ - נגועים בקורונה).

אלה ההסכמות המסתמנות שיובאו לאישור הממשלה במוצ״ש:

1. התו הסגול יונפק באמצעות רגולציה עצמית - כלומר, לא צריך יהיה לבקש אישור, אלא כל עסק שעומד בקריטריונים יוכל לחזור לפעילות (יופעלו פקחים כדי לקנוס עסקים שייפתחו בניגוד להקלות).
.
2. בענפי התעשייה, הייצוא (כולל הייטק) והשירותים - ניתן יהיה להעסיק עד 100% מהעובדים, ככל הנראה כבר מיום ראשון, בכפוף לאפשרות לשמור על שורה של כללי בטיחות:
א) הגבלת מס׳ האנשים בכל חדר (טרם סוכמה סופית)
ב) שמירת מרחק מינימלי של 2 מטר
ג) חובה לחבוש מסכות ולהשתמש באמצעי היגיינה. 
.
3. חנויות קטנות, בשטח של פחות מ-400 מ״ר, יוכלו לשוב ולהיפתח במסגרת פיילוט שיכלול מוצרים סטריליים וארוזים בלבד (שאין בהם חשש להדבקה) - כמו: אחזקת הבית, תקשורת, מחשוב וכו׳.
קניונים ומרכזים מסחריים יישארו סגורים. ההערכה היא שכ-50% מהעוסקים בענף המסחר יוכלו לשוב לפעילות כבר בימים הקרובים, אבל הרשתות הגדולות יישארו בשלב הראשון בחוץ.
.
4) יישארו אסורים: התקהלויות, הפעלת מסעדות ובתי קפה, פתיחת קניונים ומרכזים מסחריים, הופעות תרבות וספורט. 
.
5) יותרו חלקית: פעילות גופנית - בזוגות, מרחב ההתאווררות יוגדל ל-500 מטר, תפילות - יותרו מניינים באוויר הפתוח.
.
בסה״כ, ההערכה היא שבין 60% ל-70% מהמשק אמורים לחזור לתפקוד מלא במהלך השבוע הבא.
.
בנוסף, הציבור יוכל לצאת מהבית למרחק של 500 מטר, במקום ל-100 מטר. בנוסף ניתן יהיה להגיע לפארקים ולשטחים פתוחים כל עוד הם במרחק 500 מטר מהבית, ונשמרים כללי "הריחוק החברתי" - מרחק של 2 מטר מאדם לאדם.
.