מסתמן: אלה ההקלות המשמעותיות בסגר שיובאו לאישור הממשלה במוצ"שהממשלה צפויה לאשר במוצאי שבת תקנות לשעת חירום למימוש אסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה. על פי התקנות המתגבשות, החל מיום ראשון יוכלו עשרות אלפי חנויות רחוב בישראל להתחיל לעבוד. צוותים של המל"ל, משרד האוצר ומשרד הבריאות מגבשים את סוגי הענפים שיוכלו לפתוח. זה מה שהולך ומסתמן

הסתיימה פגישתם של מנכ״ל משרד הבריאות, משה בר סימנטוב, ומנכ״ל משרד האוצר, שי באב״ד, בניסיון לגבש את כללי ״התו הסגול״ שיופעל מיום א׳ ברחבי הארץ (למעט ״אזורים אדומים״ - נגועים בקורונה).

אלה ההסכמות המסתמנות שיובאו לאישור הממשלה במוצ״ש:

1. התו הסגול יונפק באמצעות רגולציה עצמית - כלומר, לא צריך יהיה לבקש אישור, אלא כל עסק שעומד בקריטריונים יוכל לחזור לפעילות (יופעלו פקחים כדי לקנוס עסקים שייפתחו בניגוד להקלות).
.
2. בענפי התעשייה, הייצוא (כולל הייטק) והשירותים - ניתן יהיה להעסיק עד 100% מהעובדים, ככל הנראה כבר מיום ראשון, בכפוף לאפשרות לשמור על שורה של כללי בטיחות:
א) הגבלת מס׳ האנשים בכל חדר (טרם סוכמה סופית)
ב) שמירת מרחק מינימלי של 2 מטר
ג) חובה לחבוש מסכות ולהשתמש באמצעי היגיינה. 
.
3. חנויות קטנות, בשטח של פחות מ-400 מ״ר, יוכלו לשוב ולהיפתח במסגרת פיילוט שיכלול מוצרים סטריליים וארוזים בלבד (שאין בהם חשש להדבקה) - כמו: אחזקת הבית, תקשורת, מחשוב וכו׳.
קניונים ומרכזים מסחריים יישארו סגורים. ההערכה היא שכ-50% מהעוסקים בענף המסחר יוכלו לשוב לפעילות כבר בימים הקרובים, אבל הרשתות הגדולות יישארו בשלב הראשון בחוץ.
.
4) יישארו אסורים: התקהלויות, הפעלת מסעדות ובתי קפה, פתיחת קניונים ומרכזים מסחריים, הופעות תרבות וספורט. 
.
5) יותרו חלקית: פעילות גופנית - בזוגות, מרחב ההתאווררות יוגדל ל-500 מטר, תפילות - יותרו מניינים באוויר הפתוח.
.
בסה״כ, ההערכה היא שבין 60% ל-70% מהמשק אמורים לחזור לתפקוד מלא במהלך השבוע הבא.
.
בנוסף, הציבור יוכל לצאת מהבית למרחק של 500 מטר, במקום ל-100 מטר. בנוסף ניתן יהיה להגיע לפארקים ולשטחים פתוחים כל עוד הם במרחק 500 מטר מהבית, ונשמרים כללי "הריחוק החברתי" - מרחק של 2 מטר מאדם לאדם.
.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה