מנכ"ל האוצר - "בחלומות הכי שחורים לא שיערנו שנגיע למספרי אבטלה כאלה"כ 520 אלף מצטרפים חדשים למעגל האבטלה רק מתחילת חודש מרץ. במוצאי שבת נחצה לראשונה רף חצי המיליון המובטלים שיעור האבטלה בישראל זינק פי 4 והוא צפוי לעלות ל 20% לעומת כ-  4% לפני המשבר.

מובטלים

מנכ"ל האוצר אומר - "מדובר במספר בלתי נתפס, בחלומות הכי שחורים לא שיערנו שנגיע למספרים כאלה".

מנכ"ל האוצר באב"ד אומר: " נחכה לראות מתי אפשר לצאת מהבידודים האינטנסיביים ואנשים יוכלו לעבוד באופן רגיל. עד עכשיו דחינו תשלומי משכנתאות, מע"מ, מים, חשמל, ארנונה ומענק בהיקף 6,000 שקל לעסקים קטנים עד פסח והוקמה קרן הלוואה לאותם עסקים בהיקף של עד חצי מיליון שקל".

עדיין כל הצעדים האלה לא מספיקים, אנחנו רואים מה קורה בשטח. ביומיים הקרובים שר האוצר יכנס את הנהלת האוצר ונכין חבילה שתסייע לעצמאים ופרילנסרים, כי לשכירים בסך הכל יש מענה, גם אם לא מיטבי. נעשה הכל כדי שכולם יצליחו לצלוח את התקופה הזאת וכדי לשמר את השלד העסקי של המשק הישראלי כדי שביום שאחרי נחזור לצמוח".

בסוף השבוע העריך מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור - "אם זה יימשך בקצב הזה, כנראה שנגיע למיליון מובטלים, רבע מהעובדים במשק". לדבריו, "כנראה ש-20% מהאנשים שיצאו לחל"ת יהפכו למובטלים בסיומו של המשבר".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה