מנהל בי"ח בצפון הרצועה הודה בחקירת שב"כ שהמקום הפך למתקן צבאי של החמאסבחקירתו בשב״כ, מתאר אחמד כחלות, מנהל ביה"ח ׳כמאל ע׳דואן׳, כיצד חמאס משתמש בבתי חולים לשימוש צבאי- הסתרת פעילים, פעילות צבאית, שינוע אנשי צוות ואף הביאו חייל חטוף לבית החולים. צפו בתיעוד

נחשף בחקירת השב"כ: אחמד כחלות, מנהל ביה"ח ׳כמאל ע׳דואן׳ בג׳באליה שבצפון הרצועה, מודה שחמאס הפך את המקום למתקן צבאי בשליטת חמאס.

כחלות נעצר ברצועת עזה בתאריך 12/12 בבית החולים ׳כמאל ע׳דואן׳ על ידי כוח צה״ל ושב״כ. בחקירתו בשב״כ מתאר אחמד כחלות כיצד חמאס משתמש בבתי חולים לשימוש צבאי- הסתרת פעילים, פעילות צבאית, שינוע אנשי צוות ואף הביאו חייל חטוף לבית החולים. 

"הם מתחבאים בבתי חולים כי הם מאמינים שבית חולים הוא מקום בטוח. לא יפגעו בהם שהם בתוך בית חולים" - הוא סיפר. "יש בבית החולים כ-16 עובדים שהם פעילים צבאיים של עז א-דין אלקאסם - רופאים, אחים, פראמדיק, פקידים, אנשי צוות".

לדבריו, "לחמאס יש משרדים בתוך בתי החולים. יש מקומות לבכירים, הביאו לשם גם חייל חטוף. יש מקום יעודי לחקירות, ביטחון הפנים, והביטחון המיוחד. לכולם קווי טלפון פרטיים בתוך בית החולים".

״חמאס משתמש באמבולנסים פרטיים. יש לו צבע שונה, ואין לו לוחית רישוי" - הוא הוסיף. "השתמשו בו להבאת החייל החטוף ולהעברת גופות. הוא הולך ובא ולא מוריד פצועים״.

עוד הוא הוסיף: ״פעם התחננתי שיקחו פצוע לבית חולים האינדונזי, לשיפאא, לטיפול, הם סירבו. המשימה שלהם חשובה יותר. מנהיגי חמאס הם פחדנים. הם השאירו אותנו בשטח בעוד שהם מתחבאים במקומות מסתור. הם החריבו אותנו״.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה