מהשבוע הבא: המדינה תחלק בדיקות אנטיגן בחינם לתלמידים, קשישים ומטופלי רווחהרה"מ סיכם עם הורוביץ וליברמן את מתווה חלוקת הבדיקות המהירות שיתחיל בשבוע הבא, ויתמקד בעיקר באוכלוסיות פגיעות לצד שמירה על המשך השגרה ופעילות המשק. מערכת החינוך תחלק 6 ערכות לתלמיד, תיבחן אפשרות לבדיקות גם לעובדים במפעלים חיוניים. כך תתבצע החלוקה

בדיקת קורונה מהירה - אשדוד נט

ראש הממשלה נפתלי בנט סיכם הצהריים (ג') עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר האוצר אביגדור ליברמן על חלוקה של 30-25 מיליון בדיקות אנטיגן בחינם, כחלק מהצעדים שננקטים להמשך פעילות המשק וצמצום הבידודים הנרחבים - זאת לנוכח היקף ההדבקה העצום בזן האומיקרון של נגיף הקורונה.

חלוקת הערכות צפויה להתחיל במהלך השבוע הבא, אך טרם נקבע מועד מדויק לכך. מלשכת רה"מ נמסר כי "בהערכת המצב היומית שנערכה הבוקר, הדגיש ראש הממשלה כי שיקולים ערכיים הנחו את אופן החלוקה, ומשכך תתבצע הבחנה בין אוכלוסיות שונות (אוכלוסיות מטופלות על ידי שירותי הרווחה, מערכת החינוך, קשישים ובתי אבות, ועוד), במטרה לאפשר את המשך פעילות המשק ולשמור על בריאות הציבור".

להלן פרטי המתווה:

- יצוין, כי מדובר במתווה מתוכנן, אשר יעודכן בהתאם לצרכים ולהתפתחויות.

  • מערכת החינוך (גילאי 0-18) - יחולקו 6 ערכות פר תלמיד למשך שבועיים בפעימה הראשונה, אפשרות לפעימה שנייה תיבחן בהמשך. החלוקה תתבצע ע"י משרדי הבריאות והחינוך, והרשויות המקומיות.

  • בתי חולים גריאטריים ובתי אבות - 2.5 מיליון בדיקות יועברו למוסדות, ואלו יחולקו באופן אוטונומי על ידם בין הצוותים המטפלים והאוכלוסייה המטופלת, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. החלוקה תתבצע ע"י משרד הבריאות.

  • אוכלוסיות מטופלות ע"י שירותי הרווחה:

- כ-450,000 משפחות נתמכות רווחה - כל משפחה תקבל ערכה הכוללת 20 בדיקות.

- כ-25,000 קשישים המטופלים במועדוני מופת ומרכזי יום - הנ"ל יקבלו 3 ערכות בדיקה לשבוע, למשך שלושה שבועות (סה"כ 9 ערכות לאדם).

החלוקה תתבצע ע"י משרד הרווחה, פיקוד העורף והרשויות המקומיות.

  • כ-350,000 סטודנטים - נבחנת כעת כמות הבדיקות פר סטודנט ואופן החלוקה (המועצה להשכלה גבוהה / מוסדות הלימוד / אגודות הסטודנטים).

  • מפעלים חיוניים - במידת הצורך, רשות החירום הלאומית (רח"ל) במשרד הביטחון ומשרד הכלכלה והתעשייה יבחנו את הקריטריונים ויגבשו המלצה למתווה חלוקה מותאם.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "הממשלה מחפשת כל דרך לסייע לאזרחי ישראל לעבור את גל האומיקרון. החלטנו להעביר לאזרחי ישראל, התלמידים וכלל האוכלוסייה, בדיקות חינם. בנוסף, אתמול הודענו על קיצור הבידוד ל-5 ימים. במקום סגרים, אנחנו פועלים למצוא פתרונות במטרה לשמור על הכלכלה מתפקדת ככל האפשר ולצלוח, יחד, את שיא הגל".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה