מהקיץ הקרוב: בני 75 ומעלה ייסעו בחינם בתחבורה הציבוריתההטבה תחל כאמור כבר הקיץ ובעתיד כנראה תורחב לכלל ציבור הגימלאים. כרטיס חופשי-חודשי-ארצי יעלה 225 שקלים, כרטיס אזורי יעלה 99 שקלים

תחבורה ציבורית באשדוד

שרת התחבורה מרב מיכאלי ושר האוצר אביגדור ליברמן הכריזו היום (א') על מהפיכת "דרך שווה - מהפכת שירות ותשלום בתחבורה הציבורית" שתכנס לתוקפה בקיץ הקרוב.  

בין השינויים ניתן למצוא: מנויי נסיעה חדשים, תעריפים אחידים, הנחות של 50% על מנויים חודשיים לילדים ונוער, נסיעה חינם לבני 75 ומעלה, והטבות נוספות שיאפשרו לאזרחים לבחור בתחבורה הציבורית כחלופה העדיפה והמשתלמת ביותר.

כזכור, תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית היו אמורים להתייקר ב-1 בפברואר השנה בכ-9%, עליה שנדחתה. מחיר נסיעה עירונית לדוגמה, שעמד על 6 שקלים במטרופולינים, היה אמור לעלות ל-6.50.

במקום זאת, נקבע מחיר כרטיס אחיד של 5.50 שקלים לנסיעה עירונית או מקומית בכל הארץ, התקף ל-90 דקות ולמרחק עד 15 ק"מ, עם מעברים בלתי מוגבלים.

מודל "דרך שווה"

מנויי "חופשי-חודשי" משתלמים בתחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ, הנחות מורחבות לגיל השלישי (נסיעה חינם לבני 75 ומעלה), לילדות, ילדים ונוער (50% הנחה גם על מנויי חופשי חודשי), לאנשים עם מוגבלות ולזכאי הביטוח הלאומי (ההנחה גדלה ל-50%) ושינוי תפיסתי כולל המתגמל את הנוסעות והנוסעים הקבועים בתחבורה הציבורית ומעודד שימוש בלתי מוגבל בה.
  
במסגרת המודל החדש ניתן יהיה לרכוש בכל יישוב בארץ כרטיס לנסיעה בודדת, מנוי חופשי-יומי או מנוי חופשי-חודשי, בתעריף אחיד לפי מרחק נסיעה ומיקום גאוגרפי. מהפכת "דרך שווה" משתלמת במיוחד לנוסעות והנוסעים הקבועים, עם שני מנויי "חופשי-חודשי" חדשים ומשתלמים, המשתלבים במאמץ הלאומי לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית.

- "חופשי-חודשי ארצי" משתלם במחיר 225 שקלים בלבד. במקום מנוי עירוני או אזורי מוגבל, המנוי החדש מאפשר נסיעה בלתי מוגבלת בכל קווי האוטובוס העירוניים והבין-עירוניים בישראל (למעט קווי אילת), ברכבת הקלה בירושלים, ובחיפה בכרמלית, ברכבלית ובמטרונית. מנוי זה מעניק 50% הנחה לילדים, נוער ואזרחים ותיקים (112.5 שקלים בלבד).

- "חופשי-חודשי אזורי" משתלם במיוחד במחיר 99 שקלים בלבד. בנגב, בגליל ובכל היישובים שמחוץ למטרופולינים של ירושלים, גוש דן וחיפה. המנוי החדש מוצע בכ-80% משטח ישראל ומציע כיסוי רחב ביותר לנסיעות עד 40 ק"מ, המכסות את רוב הצרכים התחבורתיים של התושבות והתושבים. משתלם עוד יותר לצעירים ולמבוגרים: גם במנוי זה, ילדים, נוער ואזרחים ותיקים ייהנו ממנוי מוזל: רק 49.50 שקלים לחודש לנסיעות מקומיות ואזוריות ללא הגבלה.

- שיטות תשלום נוספות ועדכניות. מהפכת "דרך שווה" תאפשר לראשונה תשלום באשראי ובאפליקציות תשלום, ללא פערי מחירים בין אמצעי תשלום שונים כפי שהיה עד כה. כמו כן, תבנה תשתית לתשלום עתידי מסונכרן על שירות במגוון אמצעי  תחבורה נוספים (MAAS).

כרטיסי הנסיעה החדשים: 

כרטיס נסיעה עירוני יעלה 5.50 שקלים בכל יישוב בישראל ויאפשר נסיעה של 90 דקות עם מעברים בלתי מוגבלים למרחק של עד 15 ק"מ. הכרטיס החדש יופעל בכל רחבי הארץ, ולא רק במספר יישובים כפי שהיה עד כה. המרחק המוגדל יכסה במקרים רבים גם ערים שכנות: כך למשל, נסיעה מרחובות לראשון לציון, מיבנה לאשדוד או מעכו לנהריה, ייחשבו בקרוב נסיעה מקומית.

רכבת ישראלבמקום מערך מסובך ומבלבל של מנויים אזוריים, ברכבת נקבעו חמישה תעריפים מבוססי מרחק לנסיעה בודדת ושלושה מנויי חופשי-חודשי משולבים בכרטיס "חופשי ארצי" החדש.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה