מאמץ אחרון למנוע את פיזור הכנסת: שר האוצר כץ  קורא לאשר תקציב כבר ביום ראשוןבניסיון של הרגע האחרון, השר כץ ביקש מרה"מ נתניהו ורה"מ החליפי גנץ, לתמוך בתקציב המדינה לשנת 2020 ולהעבירו לאישור הכנסת עד שלישי, ובכך למנוע בחירות.

אך כחול לבן דורשים לאשר גם את 2021 בהקדם

ישראל כץ. צילום: אלכס קולומויסקי

שר האוצר כץ מנסה לקדם את אישור תקציב 2020 עד יום שלישי, כדי שהכנסת לא תתפזר באופן אוטומטי, ואז מציע להמשיך בדיונים ובחקיקה של תקציב 2021 עד סוף מרץ 2021.

כדי שתקציב 2020 יעלה בממשלה, נדרשת הסכמה של שתי המפלגות - הליכוד וכחול לבן, ועד עכשיו כחול לבן סירבו להעלותו על סדר היום.

כחול לבן מבקשים לאשר את תקציב 2020 אך במקביל לאשר גם את תקציב 2021 בהקדם, כך הם מבטיחים שהכנסת לא תיתפזר עוד מספר חודשים (בזמן שנוח לנתניהו) והוא יהיה חייב לקיים את הרוטציה עם גנץ כפי שמופיע בהסכם האיחוד ביניהם

שר האוצר קרא ליו"ר כחול לבן לתמוך בהצעתו ולהמשיך בהידברות על לוחות הזמנים לקידום תקציב לשנת 2021, ולהקפיא את הליכי פיזור הכנסת שכחול לבן מקדמת בכנסת.

לטענתו, גרירת מדינת ישראל למערכת בחירות מיותרת, בשל ויכוחים פוליטיים, מהווה חוסר אחריות לאומית ופיגוע כלכלי ישיר באזרחי מדינת ישראל.

על פי הצהרתו הנרגשת - מדינת ישראל, שנמצאת על סף סגר שלישי ובראשיתו של מבצע החיסונים הלאומי, צריכה ממשלה יציבה וחזקה שעובדת למען אזרחי מדינת ישראל - תוך יציאה מהמשבר הבריאותי, הכלכלי והחברתי, ועל כולנו להתעלות ולמנוע מערכת בחירות יקרה מזיקה ומיותרת.

במערכת הפוליטית כבר מזמן לא מתייחסים למילים, אלא לכוונות והם רואים בכך חשש מגדעון סער שעל פי הסקרים האחרונים, הוא מאיים על שלטון הליכוד ועשוי להיות ראש הממשלה במקום נתניהו כבר בעוד 3 חודשים.

גם בכחול לבן מבינים שיציאה לבחירות בתקופה הקרובה תרסק את מפלגתם תוך סכנה שאפילו לא יעברו את אחוז החסימה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה