כל מה שרציתם לדעת על: מתווה הבידודים שנכנס לתוקף ביום רביעיהחל מרביעי הקרוב, ישונו הנחיות הבידוד לילדים ותוגבר כמות הבדיקות שיעשו, על פי המתווה, התלמידים יבצעו 2 בדיקות אנטיגן ביתיות בשבוע, בראשון ורביעי.

מתווה הבידודים החדש

החל מרביעי הקרוב, שינוי במדיניות הבידודים בנושא נגיף הקורונה. החל מרביעי יבוטלו הבידודים עד גיל 18 וגם מחוסנים ידרשו לשתי בדיקות ביתיות בשבוע. מאומתים לא יוכלו להגיע למסגרות החינוך.

"בזכות החלטות נכונות ומהירות הצלחנו לעבור את הגל בצורה הכי טובה בעולם", אמר ראש הממשלה נפתלי בנט. 

"האחריות מוטלת גם על ההורים – אם הילד חולה או שהבדיקה יצאה חיובית, אל תשלחו את הילד לבית הספר או לגן. הגל הזה קשה אך הוא יסתיים מהר יחסית לגלים הקודמים".

לפי המתווה החדש, כלל תלמידי ישראל – מגיל מעון ועד תיכון – יחזרו למתכונת לימודים רגילה, החל מיום חמישי הבא, 27.1, ויידרשו לבצע בדיקות ביתיות בימים ראשון ורביעי, לפני ההגעה למוסד החינוכי.

במקרה של תוצאה חיובית יידרשו התלמידים לבצע בדיקת אנטיגן מפוקחת, שתוצאה שלילית בה תאפשר את חזרתם לספסל הלימודים. אם תוצאת הבדיקה המפוקחת תהיה שלילית, על התלמיד לשהות בבידוד במשך חמישה ימים מלאים, בכפוף לביצוע בדיקות שליליות בתום הימים הרביעי והחמישי.

תלמידים שנחשפו לתלמיד מאומת לא יידרשו עוד להיכנס לבידוד, וערכות בדיקה ביתיות יחולקו מעת עת לכלל התלמידים ללא תשלום.

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון בירכה על שינוי המדיניות: "קיבלנו החלטה אמיצה – לחיות לצד הקורונה, ביטול הבידודים הוא צעד חשוב במדיניות הזו".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה