כדור הארץ | תמונת המחשה: pixabay

היום (22.04) מציינים ברחבי העולם את יום כדור הארץ הבינלאומי להעלאת המודעות להגנת הסביבה. מטרתו העיקרית של היום הזה היא להעלות את המודעות ליכולתו של כל אדם להשפיע באמצעות התנהלות יום-יומית המתחשבת בסביבה, על גורלו ועל גורל הדורות הבאים, ולהראות כי צריכת משאבים יעילה משפיעה על כל המערכת האקולוגית ועל איכות הסביבה.

לרגל היום המיוחד, באיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה ריכזו עבורכם מספר דברים שאפשר לעשות למען הסביבה גם בימי אלו בצל מגפת הקורונה המתפשטת:

1. להפריד פסולת ביתית - את הפסולת הביתית בבית (בקבוקים, נייר, אריזות וכד') תוכלו להפריד והמשך לצאת לטיול קצר עם הילדים/הכלב/בן או בת הזוג למרכז המחזור השכונתי ובכך לשמור על הסביבה שלנו.

2. לגדל ירוק בבית - בימים אלה בהם אנחנו שוהים בבית, אפשר ומומלץ לקיים פעילות משפחתית בה נגדל ירקות במרפסת או על אדן חלון עם שמש מלאה. לצורך הכנת השתילים, נשתמש בירקות, בשורשים, בקטניות ובתבלינים. למדריך המלא לחצו כאן 

3. להפסיק להשליך מגבונים לחים לאסלה - מתחילת המשבר אנו עוקבים אחר עלייה עצומה בתקלות הביוב. מעבר לתקלות, המגבונים הלחים יוצרים בעיות סביבתיות רבות. הבעיות נוצרות גם אם כתוב על גבי האריזה "נשטף באסלה ומתכלה". בואו נכין עם הילדים שלט לאסלה: "מגבון לח רק לפח!".

4. לייבש מים מהעציצים בבית ולהרחיק יתושים - חפשו את כל מקורות המים העומדים בתחתיות העציצים בבית, במרפסת ובגינה ויבשו אותם כי עונת היתושים החלה!

2. מוזמנים לצפות יום שידורים מיוחד של ארגוני הסביבה לכבוד יום כדור הארץ (לחצו כאן!)

יום כדור הארץ שמח לכולם!