חוק חדש - המשטרה תעבור לידי השליטה המלאה של הפוליטיקאים

$(function(){setImageBanner('0318a5af-ce48-455b-9202-3d1ecaef8e47','/dyncontent/2024/5/2/8beb9882-e503-4622-a0b8-5e6da7df53d9.gif',17838,'סמי שמעון אייטם כתבה ',525,78,false,42796,'Image','');})

לפי הצעת חוק שתעבור בשבוע הבא - המשטרה והמפכ"ל שלה יהיו נתונים למרות של הממשלה וכפופים לשר – כלומר הפוליטיקאים ישלטו בשלטון החוק וייהנו מזכויות חסרות תקדים על המשטרה.
הצעת החוק נותנת לשר השפעה משמעותית על מדיניות האגף שחוקר גם פוליטיקאים מכהנים

איתמר בן גביר

על פי הצעת החוק שתעלה בשבוע הבא לכנסת – (וככל הנראה תעבור ברוב קולות) - המשטרה תהיה נתונה למרותה של הממשלה, והשר הממונה על המשטרה מטעם הממשלה תישמר הזכות להכתיב מדיניות בתחומי חקירות, טיפול בתיקים והעמדה לדין כללית.

המפכ"ל כבר לא יהיה המפקח על משטרת ישראל, על סדרי ניהולה ועל הפעלתה, מעתה הוא יופקד רק על ניהולה ויבצע את הוראות הפוליטיקאים.

השר יוכל לקבוע על מה מעמידים ועל מה לא מעמידים לדין, מה המשטרה תתחיל לאכוף ואלו עברות היא תפסיק לאכוף.

המשמעות היא שלראשונה בתולדות המדינה - ראש הממשלה ובעיקר השר לביטחון פנים ישלטו בשלטון החוק ויחליטו מה יעבור לטיפול לפרקליטות ובתי המשפט ומה ייסגר בתוך המשטרה או לא ייחקר כלל.

לחוק המלא שיעלה בכנסת בשבוע הבא - לחצו כאן

בליכוד מתארגנים להעברת החוקים החדשים:

כדי להעביר את אותו חוק עם הסמכויות החדשות לבן גביר ובמקביל להעביר את חוק מתן סמכויות החדש לסמוטריץ' וגם את החוק שיאפשר לאריה דרעי לכהן כשר - הקים הליכוד שתי ועדות מיוחדות. בליכוד שואפים לטפל בחוקים אלה תוך ימים ספורים ומיד לאחר מכן להשביע ממשלה.

השר לביטחון הפנים היוצא, עמר בר-לב, הגיב על כך בטוויטר:
"מדובר בפגיעה אנושה במשטרה, בהפיכת המפכ"ל לפיון ובדריסת הדמוקרטיה.
משטרת ישראל תהפוך להיות משטרה פוליטית ובינונית שתופקר בידיים נעדרות ניסיון וחסרות אחריות; תאבד כל שארית של אמון ציבורי; ותחווה התדרדרות מקצועית, פגיעה ביכולתה להיאבק בפשיעה ובשחיתות ובריחה של קצינים מעולים שלא ירצו להיות שפוטים של פוליטיקאים.
מאחורי הסיסמאות הריקות מתוכן של 'חיזוק המשטרה' - מדובר בצעדים שכל תכליתם לערער עוד יותר את סמכות הפיקוד הבכיר ואת מעמד המשטרה, ולעזאזל המדינה. את המחיר נשלם כולנו".

שר הביטחון היוצא, בני גנץ הגיב:

 "החוק שמבקש להפוך את בן גביר לשריף של המדינה, ואת המפכ"ל מרב ניצב לניצב בהצגה שלו - הוא פגיעה אנושה בשלטון החוק ובמשילות. בניגוד לצה"ל שתפקידו לפעול מול אויבים, המשטרה פועלת מול אזרחי ישראל, והכנסת פוליטיקאי, מכל צד, לתוך קבלת ההחלטות שתשפיע על זכות ההפגנה, זכויות האזרח ואכיפת עבירות פליליות - תפגע בציבור קשות ועמוקות".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה