הסגר הלילי ירד מהפרק בשל קשיים משפטיים - ייבדקו חלופות אחרותבעקבות קשיים משפטיים הסגר הלילי ירד מהפרק. לפי שעה, נבחנות חלופות למניעת התקהלויות בחנוכה ובחגיגות השנה האזרחית החדשה. במשרד הבריאות בכל אופן צופים סגר מהודק כבר בשבועות הקרובים

סגר לילי (צילום: עופר אשטוקר - אשדוד נט)

קשיים משפטיים צפויים להוריד מהפרק את הסגר הלילי עליו הוחלט אתמול (ב') בקבינט הקורונה. לפי שעה נבחנות חלופות אחרות למניעת התקהלויות בחג החנוכה ובחגיגות השנה האזרחית החדשה. בתוך כך, ישיבת הממשלה שתוכננה לדון הערב בסוגיית תקנות הסגר, נדחתה למחר

מוקדם יותר פרסמנו על כוונתם של בעלי עסקים מאשדוד להקים מרד אזרחי ולהפר את הסגר הלילי. בעלי העסקים קראו לציבור הרחב להצטרף ולצאת מהבתים באותה השעה בה הסגר היה אמור להתחיל, זאת כאמור כאות מחאה נגד החלטותיה "המנותקות", לכאורה, של הממשלה.

כאמור, ההחלטה על הטלת סגר לילי נתקלה בקשיים משפטיים, בין היתר בכל הנוגע למתווה "האיים הירוקים", שמאפשר כניסה של נופשים עם בדיקת קורונה שלילית לאילת ולאזור מלונות ים המלח. בממשלה בחנו דרכים משפטיות להחרגת אזורים מסוימים מהתקנות על מנת לאפשר את המשך המתווה.

במקביל, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הביע חשש כי בשל עמדת משרד הבריאות נגד החלת סגר לילי, יהיה קשה להגן בבג"ץ על החלטה בעד ההגבלה הלילית.

החשש של מנדלבליט מתבסס בין היתר על דבריה של ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, שהביעה הסתייגות מהסגר הלילי יחד עם פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש. השניים אמרו שצעד כזה אינו אפקטיבי, ולא יוריד את מקדם ההדבקה בצורה משמעותית.

אלרעי פרייס ואש תומכים מנגד בתוכנית הריסון המהודק של משרד הבריאות, הכוללת בין היתר סגירת עסקים. "המספרים כעת לא קטסטרופליים ולכן ריסון מהודק יכול להוריד לאלף חולים ביום", אמרה אלרעי פרייס בדיון אמש בקבינט הקורונה.

אל עמדת מומחי הבריאות הצטרף ממלא-מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, שהזהיר את השרים כי המשטרה לא תוכל לאכוף באופן מלא את הסגר הלילי מפאת חוסר בכוח אדם. "אם אני מסתכל על האפקטיביות של סגר לילי מול התוצאה ההמלצה היא לא להטיל סגר לילי", אמר אתמול כהן בקבינט הקורונה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "בעקבות הקשיים המשפטיים שהתעוררו באישור סגר לילה, שנועד למנוע סגר כללי, נבדקות כעת חלופות שיאפשרו מניעת התקהלויות בחנוכה ולקראת סוף השנה האזרחית. משרד הבריאות ממשיך לעבוד על ניסוח הצעת ההחלטה ולכן ישיבת הממשלה שתוכננה להערב תדחה והיא צפויה להתקיים מחר".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה