הסגר בחגים אושר בממשלה לאחר שינויים קליםרגע לפני טיסת ראש הממשלה לארה"ב לחתימה על כינון יחסים עם איחוד האמירויות, ראש הממשלה מכנס מסיבת עיתונאים ומודיע לאזרחי ישראל - סגר יוטל מיום שישי למשך 3 שבועות. שינויים הוכנסו בהתקהלויות בבתי הכנסת בחגים, הקלות למגזר הפרטי (למעט מסחר ותיירות) ועוד

צילום: עופר אשטוקר, אשדוד נטהממשלה אישרה הערב את הסגר שיוטל בחגים החל מיום שישי (ערב ראש השנה), אחרי ישיבת ממשלה סוערת במיוחד שנמשכה שעות ארוכות. 

אלה עיקרי החלטת הממשלה מהערב:
  • סגר מיום שישי לשבועיים, עם אפשרות לעוד שבוע
  • הסגר יתחיל בערב החג ב-14:00, כדי לאפשר לציבור להתכונן
  • הלימודים יימשכו עד שישי, ולא יושבתו ברביעי כפי שתוכנן תחילה
  • למעט תיירות ומסחר, המגזר הפרטי יעבוד לפי התו הסגול, בלי מגבלות מיוחדות
  • ביום חמישי תוצג תוכנית פיצוי כלכלית

בהודעה שמסר ראש הממשלה הערב לאזרחי ישראל, הוא אומר: "קיבלנו החלטות למתווה מהודק לשלושת השבועות הקרובים, אם אפשרות שיימשך. כרגע אנחנו מדברים על עד שמחת תורה. המגזר הציבורי יפעל במתכונת מצומצמת כמו בחודשים מרץ ואפריל, המגזר הפרטי יעבוד כרגיל אבל ללא קבלת קהל מלבד שירותים חיוניים. יהיה מתווה מיוחד לתפילות לחגים, הסופרמרקטים, רשתות הפארם והמשלוחים ימשיכו לפעול".

ראש הממשלה במסיבת העיתונאים (צילום: לע"מ)

"תותר התקהלות של עד עשרה אנשים בחלל סגור, ו-20 אנשים בקפסולות בחוץ", הוסיף נתניהו. "כמו כן, תהיה הגבלת תנועה של 500 מטר. נאפשר ספורט יחידני בתקנות מפורטות. זה לא החג שהיינו רגילים לו, לא נוכל לחגוג עם כל בני המשפחתה".
עוד הוסיף ראש הממשלה כי ישנן כבר 70 ערים אדומות בישראל. המתווה המלא של הסגר יפורסם בהמשך.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה