הנהגת ההורים דורשת מראש הממשלה לבטל את חופשת הקיץ ביוליהנהגת ההורים הארצית דורשת מממשלת ישראל ושר החינוך להכיר בכישלון החרוץ של הלמידה מרחוק, לבטל לאלתר את חופשת הקיץ בחודש יולי ולקיים את בית הספר של החגים בשבועיים הראשונים של אוגוסט

צילום: אבי פלדמן

הנהגת ההורים הארצית פנתה הבוקר (א') לראש הממשלה ושר החינוך בדרישה לבטל את חופשת הקיץ ולהכיר בכישלון הלמידה מרחוק.

במכתב שנשלח מהנהגת ההורים הארצית נכתב: "הלמידה מרחוק במתכונתה הנוכחית היא בדיחה עצובה שלא נבחנה לעומק, נראית מצוין במצגות אבל לא פרקטית בשום דרך או יישום הלכה למעשה ומעבירה בפועל את נטל ההוראה בבית על כתפי ההורים, שצריכים גם לעבוד מהבית".

הנהגת ההורים הארצית הציגה את התנאי לדרישה ובמידה ולא תתקבל לאפשר לחלופין וכתנאי להמשך הלימוד מרחוק לארגן מיידית מחשב לכל ילד וכן לבטל סנקציות בגין אי נוכחות של תלמידים לשיעורי הלמידה מרחוק.

כמו כן, ישנה דרישה לבטל את החופש הגדול בחודש יולי ולהפעיל את הגנים באופן מלא גם בשבועות אלו. הלמידה מרחוק תמשיך כפיילוט בלבד על מנת להתאים את המערכת.

בתקופת הפיילוט ינתן דגש על הפן הרגשי חברתי, הגננות ידברו עם הילדים לפחות פעמיים בשבוע ולאחר תקופת פיילוט בת שבועיים תבוצע הערכה מחדש של הפרויקט.

בנוסף, דורשת הנהגת ההורים  מממשלת ישראל ושר החינוך להכיר בכך שהלימוד מרחוק לא ישים כלל בגנים ובכיתות הנמוכות ובשורה התחתונה להכיר בכך שההורה לא היה ואיננו מורה.

בנוסף, כחלק מהחזרה לפעילות של המשק, ואי חזרת מערכת החינוך לפעילות, דורשים ההורים חזרה של התלמידים בבתי הספר והגנים עד כיתה ג', במתכונת של קבוצות קטנות בשלב הראשון, והחזרה מיידית ללימודים בקורסים מזורזים לתלמידי התיכונים שניגשים לבחינות הבגרות. הכל תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

בסיום המכתב כותבים ההורים: "לא נהסס להניף דגל אדום מול הזלזול הבוטה וחסר ההתחשבות וההבנה בציבור ההורים במדינת ישראל".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה