בארגון פתחון לב מתריעים-   לשולי העוני מגיעים דווקא אנשים בגיל העבודה שנקלעו למצוקה כלכלית, בעיקר בשל טרגדיות חיים שאילצו אותם להפסיק לעבוד - מחלה, תאונה או הצורך לטפל בילד או קרוב משפחה חולה או סיעודי. לאורך השנים האחרונות אנו עדים להצטרפות של כ־500 משפחות חדשות כל שנה אל מעגל מקבלי הסיוע שלנו".

אלי כהן, מנכ"ל פתחון לב":
"אנחנו עדים להתרחבות שכבת העניים בישראל ולצמצומו של מעמד הביניים. בכל שנה מתווספים לנו מקבלי סיוע, משפחות שלפתע גילו איך הפכו לחלק מהסטטיסטיקה.

בשנים האחרונות אנו עדים למשפחות שבהן ההורים עובדים ולא מצליחים לפרנס את המשפחה ומוצאים את עצמם כורעים תחת הנטל. גם הם מגיעים אלינו למרכזי הסיוע 'ברגע האחרון' לפני החג. הם לא יפנו לרווחה למרות כל הקושי שבו הם נתקלים.

המציאות העצובה הזו היא חלק מרכזי מהיומיום של ישראלים רבים, בין היתר כי הממשלה לא לוקחת צד. היא לא אומרת מפורשות שתטפל במעגל הבלתי נגמר של העוני".

תופעת הקשישים שעבדו כל חייהם ועם הפרישה לגמלאות מוצאים עצמם מתדרדרים לעוני, היא תופעה שמביישת את ישראל שבה חמישית מהאוכלוסייה המבוגרת חיה מתחת לקו העוני.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין":
"העוני והבדידות שבהם חיים עשרות אלפי קשישים זו אחת העוולות הקשות של המדינה והחברה. במשך שנים הנושא אינו מטופל ברצינות מספקת על ידי אף ממשלה וגם בבחירות האחרונות הקשישים נדחקו לשולי השיח".