הממשלה צפויה לאשר מחר את דחיית הבחירות המקומיות לסוף פברוארהממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד בישיבתה השבועית את דחיית הבחירות המקומיות ל27 בפברואר. הדחייה באה עקב לחץ בקואליציה ועתירות לבג"ץ על דחיית הבחירות על מנת להתחשב במתמודדים משרתי מילואים.

מערכת האתר

הדחייה באה עקב השלמת הנתונים החסרים בעניין מספר הלוחמים אותם לא ניתן לשחרר ובכמה רשויות הם מתמודדים. מתוך נתוני צה”ל נלמד כי 688 משרתים אותם לא ניתן לשחרר כעת מתמודדים ב-144 רשויות. מתוך כך החליטה הממשלה לדחות את המועד.

תחילה נתניהו נמנע מההחלטה לדחות את הבחירות עקב רצונם של ראשי עיריות מטעם הליכוד להשאיר את הבחירות במועד שנקבע לאחר המלחמה ב30 בינואר. כאמור, לאחר שהגיעו נתוני צה"ל על מספר המתמודדים שמשרתים במילואים נתניהו שינה את עמדתו והחליט לתמוך בהחלטה. כמוהו גם שר הפנים, משה ארבל.

ההחלטה כפופה לאישור ועדת הפנים של הכנסת ולאחר מכן הצבעה במליאת הכנסת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח הישיבה: "אנחנו בדרך כלל לא מקיימים בחירות בזמן מלחמה, אבל הבחירות האלה נקבעו מראש. הם כבר נדחו פעם אחת, קשה מאוד לדחות אותם לתקופה ארוכה מאוד, אבל יש שתי אפשרויות: או לקיים אותם בסוף ינואר, או לקיים אותם בסוף פברואר. ההמלצה שלי היא ברורה: לעשות את זה בסוף פברואר, כדי לאפשר לכמה שיותר אנשי מילואים להשתתף בבחירות. זו זכות אלמנטרית וחשובה".

יו"ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ על דחיית הבחירות המוניציפליות: "אני מברך את חברי ממשלת ישראל שדחו את הבחירות. כשחיילינו בחזית הם לא יכולים להשתתף בהצבעה והדבר האחרון שאזרחי ישראל צריכים זה ויכוחים של מערכת בחירות. הובלנו את הדחייה הזאת בשמם של עשרות אלפי חיילים שלא מוכנים לוותר על הזכות לבחור ולהבחר".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה