הלימודים יתחדשו בעוד יומיים - אבל לא בראשון לציוןמשרד הבריאות גיבש את מתווה הפעלת מוסדות החינוך לקראת ישיבת הקבינט הערב. על פי המתווה, אותו צריכה לאשר הממשלה, הלימודים יתחדשו מחרתיים (חמישי) באופן מצומצם ביישובים ירוקים וצהובים בלבד. ראשון בינתיים מחוץ לתמונה בעקבות התנגדותו של ראש העיר

חוזרים ללימודים בצל הקורונה - צילום אבי פלדמן

משרד הבריאות גיבש את המתווה להפעלת מוסדות החינוך. לפי המתווה החדש, שיובא לאישור הממשלה מאוחר יותר היום (ג'), כלל כיתות ג'-ד' יחזרו ללמוד בקפסולות, כפי שהיה בשגרת הקורונה בטרם כניסתו לתוקף של הסגר השלישי. לגבי כיתות א'-ב' עדיין לא התקבלה החלטה סופית.

כמו-כן, הוחלט להכניס חזרה את כיתות י"א-י"ב שעד כה ביקשו להשאירם מחוץ למתווה בשל החשש מהתפשטות הנגיף בקרבם. בערים כתומות מתחת לציון רמזור של 6.5 ועם 70% לפחות של מחוסנים במנה שנייה מקרב אוכלוסיות הבני 50 ומעלה - גם כן תיפתח מערכת החינוך.

בערים כתומות ואדומות מעל לציון רמזור של 6.5, לא יתחדשו הלימודים בחמישי. מנגד, נשקלת האפשרות לפתוח את מוסדות החינוך לפי מצב התחלואה בכל שכונה ושכונה בערים אדומות וכתומות בעלות 200 אלף תושבים ומעלה. לפי שעה, אשדוד האדומה נמצאת מחוץ לתמונה.  

במקביל, משרד הבריאות החליט לשנות את חישוב ציון הרמזור והכניס את שיעור המתחסנים לציון הרמזור המשוקללהמספר שניתן נע בין 0 ל-10, כאשר 10 הוא הציון הגרוע ביותר וניתן לעיר האדומה ביותר, ו-0 הוא הציון הטוב ביותר שניתן לעיר הירוקה בישראל.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה