החל מ2023 - אין עוד מדבקת טסט שמכערת את שמשת הרכבחולפים עם הטכנולוגיה - מדבקת הטסט השנתי ההיסטורית שמודבקת על השמשה הקדמית, לא תונפק החל מ-2023.
הסיבה: המידע על כלי הרכב זמין ממילא בכל ניידת משטרה

לא עוד על השמשה

אחרי כרטיסיית האוטובוס, הטלכרט והאסימון , אנו נפרדים גם  מאחד המפגעים האסתטיים הבולטים והמיותרים בתחום הרכב: מדבקת השמשה הצבעונית והעגולה המעידה שהמכונית עברה בהצלחה את מבחן הרישוי השנתי (טסט) וככל שיש לכם יותר מדבקות כך אתם מכריזים על גילו הישיש של הרכב.

שרת התחבורה מרב מיכאלי קיבלה את המלצות אגף הרכב במשרדה ומשנת 2023 תבוטל הנפקת המדבקה. אף על פי שהחוק מחייב את ביצוע המבחן השנתי וקיימות הוראות ברורות לגבי אופי הדבקת המדבקה על השמשה, לא הייתה למעשה חובה חוקית לעשות זאת - וגם לא ענישה למי שלא הקפיד על כך. זאת בניגוד, למשל, לענישה בגין אי-ביצוע המבחן עצמו.

בשנים האחרונות הפכה התקנה למיותרת לגמרי. המידע על כלי הרכב מוזן ישירות ממכון הרישוי למחשבי משרד התחבורה וזמין כך לזרוע האוכפת. יש להזכיר כי המשטרה משתמשת היום במערכת "עין הנץ", הקוראת לוחיות רישוי ויכולה להתריע על נהג שנוסע ללא טסט בתוקף.

למעשה, כל אדם יכול לבדוק באתר משרד התחבורה, לפי לוחית הרישוי, אם לכלי רכב מסוים יש טסט בתוקף או שלא.

על רקע זמינות המידע ביטל משרד התחבורה עוד ב-2018 את חובת נשיאת רישיונות הנהיגה והרכב בכל נסיעה. גם בנושא זה הטכנולוגיה מאפשרת צפייה במידע מעודכן אונליין מן המסוף המותקן בכל ניידת ובכל מכון רישוי.

ההתקדמות הטכנולוגית הובילה גם לביטול הטסט השנתי למכוניות חדשות בשנתיים הראשונות אחרי שעלו לכביש.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה