החל משישי: התו הירוק יחול גם בקניונים - צמידים יחולקו לבעלי התובעקבות החשש מהתפשטות זן האומיקרון, הוחלט להרחיב את אכיפת התו הירוק גם למתחמי המסחר הסגורים. בנוסף הוחלט כי מחוסנים שיחזרו ממדינות המוגדרות אדומות ייכנסו לבידוד ביתי למשך 7 ימים - במקום למלוניות

יחצ

בדיון שנערך היום (ג') בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הבריאות ניצן הורוביץ וגורמי מקצוע הוחלט בין היתר שהתו הירוק יחול גם על הקניונים, זאת בעקבות החשש מהתפשטות זן האומיקרון.

לפי ההחלטה, כללי התו הירוק יוחלו על כלל מתחמי המסחר הסגורים (קניונים ודומיהם) שגודלם מעל 10,000 מ"ר, באופן הבא - בכניסה למתחם ייסרק התו הירוק על ידי אנשי הביטחון, כל אדם שמציג תו ירוק שיאושר דיגיטלית יקבל צמיד בצבע אחיד (ישתנה באופן יומי) שיאפשר לנוע בצורה חופשית ברחבי הקניון.

פטור מהצגת תו ירוק יינתן למי שיבקשו להיכנס למתחם המסחר לטובת כניסה למקום שירות חיוני בלבד (רשימת השירותים החיוניים המותרים תגובש על ידי גורמי המקצוע והייעוץ המשפטי לממשלה).

אדם שייכנס למתחם המסחר לצורך קבלת שירות חיוני לא יקבל צמיד, אלא יהיה רשאי להיכנס למתחם לצורך הגעה למקום השירות החיוני ולקבלת שירות באותו מקום בלבד.

במקביל להחלת כללי תו ירוק במתחמי מסחר סגורים, ילדים ומבוגרים שחוסנו בחיסון ראשון בלבד יהיו זכאים לקבל תו ירוק זמני, שיהיה בתוקף ל-30 ימים ממועד קבלת החיסון הראשון. החלטות אלה ייכנסו לתוקף לאחר אישור הממשלה ובכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

לצד זאת, שונה גם מתווה הבידוד לשבים מחו"ל. מיום שישי - "מוגנים" (על פי הגדרת משרד הבריאות) השבים לישראל ממדינות אדומות לאחר ביצוע הבדיקה בנתב"ג, יחתמו על "הסכמון" וייכנסו לבידוד ביתי למשך שבעה ימים, שבסופם יידרשו לבצע בדיקת PCR נוספת. לאחר תשובה שלילית בבדיקה זו, הם ישוחררו מבידוד.

"לא מוגנים" השבים לישראל ממדינות אדומות יבצעו בדיקת PCR בנתב"ג ולאחר מכן יופנו לבידוד במלונית עד לקבלת תוצאת הבדיקה. אם תוצאת הבדיקה תהיה שלילית, הם יחתמו על "הסכמון" ויועברו לבידוד ביתי להשלמת ימי הבידוד לשבעה ימים, שבסופם יידרשו לבצע בדיקת PCR נוספת.

לאחר תשובה שלילית בבדיקה זו, הם ישוחררו מבידוד. אם תוצאת הבדיקה תהיה חיובית, הם יישארו במלונית עד להחלמה. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר אישור הממשלה, ובכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

בנוסף הוחלט כי משרד הבריאות יגבש המלצה לרשימת המדינות המעודכנת, ואלו ייכנסו לתוקף בכפוף לאישור הממשלה וועדת החוקה של הכנסת. במקביל, ראש הממשלה הנחה לבחון את הרחבת הקריטריונים להגדרת המדינות האדומות, כדי להדק את השמירה על גבולות ישראל מפני התפשטות של זן האומיקרון.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה