הותר לפרסום: אוגדה 98, אוגדת הכוחות המיוחדים של צה״ל, פתחה בהתקפה ונלחמת לראשונה בלב חאן יונסכוחות מיוחדים של צה"ל פועלים בלב העיר חאן יונס נגד מרכזי הכובד של ארגון הטרור חמאס. קרבות עזים מתרחשים בין מחבלי חמאס וכוחות הקומנדו של צה"ל. צפו בתיעוד שצה"ל התיר לפרסם הערב

לוחמי הקומנדו בלב חאן יונס - דובר צה"לאוגדה 98, הכוללת בתוכה את עוצבת הקומנדו ויחידות מיוחדות נוספות, פתחה בהתקפה משולבת על מרחב העיר חאן יונס נגד מרכזי הכובד של ארגון הטרור חמאס. בתוך שעות ספורות פרצו לוחמי האוגדה את קווי ההגנה של חטיבת חאן יונס, כיתרו את העיר ולראשונה החלו לתמרן בלב המרחב. מתחילת ההתקפה חיסלו לוחמי האוגדה מחבלים רבים בהיתקלויות והפעלת אש מהאוויר, איתרו כ-30 פירי מנהרות והשמידו אותם.

הכוחות שפתחו את ההתקפה האוגדתית תקפו מטרות טרור רבות במרחב. הכוחות פשטו על מוצב גדודי של חמאס, ואיתרו אמצעי לחימה ומודיעין רבים. במקביל כוחות אחרים מכתרים את העיר חאן יונס.

עוצבת הקומנדו וחטיבת גבעתי הגיעו למרכז חאן יונס והחלו בפשיטות ממוקדות בלב העיר. הלוחמים חיסלו מחבלים, השמידו תשתיות טרור ואיתרו אמצעי לחימה. בנוסף, נתקפו מטרות טרור, בניהם מחסן לאמצעי לחימה הנמצא בתוך מסגד.

תיעוד ממצלמות הגוף של לוחמי הקומנדו:

חטיבת חאן יונס היא אחת משתי החטיבות הדומיננטיות ביותר בחמאס. העיר חאן יונס מהווה מרכז כובד של ארגון הטרור ומזוהה כסמל צבאי ושלטוני. כל הנהגתו של ארגון הטרור חמאס, מדינית וצבאית, גדלה במרחב העיר חאן יונס, בניהם יחיא סינוואר, מוחמד סינוואר ומוחמד דף. כעת העיר מכותרת על ידי אוגדה 98.

מצורף תיעוד מהמתקפה שביצעו לוחמי יחידת דובדבן בחאן יונס:

תמונות נוספות מפעילות הכוחות המיוחדים בחאן יונס:

דובר צה"ל

צילום: דובר צה"ל

צילום: דובר צה"ל

צילום: דובר צה"ל


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה