הונאה מתוחכמת - התחזות לדואר ישראל עם פרטים מלאיםניסיונות ההונאה תוך התחזות לדואר ישראל לא רק נמשכים, אלא אף הולכים ומשתפרים תוך שההודעה הכוזבת משתלבת בשרשור ההודעות מדואר ישראל כדי להגביר את האמינות. כך תימנעו מנפילה בפח

קרדיט: דוברות המשטרה

הודעה שקיבלה תושבת אשדוד המפנה אותה לתשלום מכס על המשלוח שלה בשם דואר ישראל עוררה את חשדה, אלא שלאחר בדיקה אשדוד נט עוד כי מדובר בניסיון הונאה מתוחכם, המצטרף לשורה של ניסיונות הונאה תוך התחזות לדואר ישראל עליהם דיווחנו בעבר.

בשונה מבעבר, ההודעה הפעם לא רק נחזית להודעה מדואר ישראל, אלא מצטרפת לשרשור ההודעות ממנו כדי לייצר יותר אמינות בקרב מקבלי ההודעה. כלומר, אם כבר קיבלתם הודעה מדואר ישראל, ייתכן שהודעת ההונאה נכנסה לאותו שרשור הודעות.

ההודעה המדוברת.

בהודעה שקיבלה האישה בשם דואר ישראל לכאורה, נכתב: "המשלוח שלך לא נשלח בזמן עקב אי תשלום מכס", בצירוף לינק עם פרטים נוספים, אלא שלחיצה על הלינק מפנה לאתר אחר שאינו קשור לדואר ישראל או פועל מטעמו.

בשיחה עם דוברת חברת הדואר, היא אישרה כי אכן מדובר בניסיון הונאה והסבירה כי במקרה של הודעה מדואר ישראל יימסר מספר הפריט. עוד היא הוסיפה כי הדרך הכי טובה לוודא אמינות ולא ליפול להונאה, היא לבדוק באפליקציית הדואר או באתר הדואר את מספר הפריט, וכך רואים אם מדובר בחבילה אמיתית שבדרך, ואם יש צורך בתשלום או ביצוע פעולה כלשהי.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה