ההגבלות אושרו: החופים ייסגרו בסופ"ש, מסעדות במשלוחים וקבלת קהל מקוונת - ההנחיות המלאותנגיף הקורונה ממשיך ומתפשט בארץ ונתוני התחלואה מרקיעים - בניסיון להמנע מסגר כללי, הגבלות חדשות נכנסות לתוקף החל מהיום, בהם סגירת חדרי כושר, בריכות ועוד. לגבי מערכת החינוך והקייטנות טרם התקבלה החלטה. אשדוד נט עושה סדר בהנחיות החדשות

הממשלה אישרה הלילה את ההגבלות החדשות בעקבות המשך התפשטות נגיף הקורונה. נתוני התחלואה מהנגיף ברחבי הארץ מדאיגים ביותר, הן במספר החולים הקשה והן במספר הנפטרים. קצב ההדבקה גבוה במיוחד ונראה כי הציבור אדיש ברובו.

ההגבלות שאושרו בממשלה

הגבלות כלליות (בכל ימי השבוע, והחל ממחר (ו') בשעה 17:00):

סגירת מכוני כושר וסטודיו המשמשים לצורך פעילות ספורט או מחול, למעט לצורך פעילות של ספורטאי תחרותי, כהגדרתו בצו. 
.
מסעדות ובתי אוכל - יתאפשר שירות איסוף עצמי ומשלוחים בלבד, ללא ישיבה במקום. 
.
לגבי מסעדות ובתי אוכל בבתי מלון – מספר השוהים בהם יוגבל ל–35% מהתפוסה המרבית המותרת, וזאת כדי לאפשר המשך פעילות של בתי המלון.
.
הגבלות בסופי השבוע:
.
יחולו בימי ו' החל מהשעה 17:00 ועד ליום א' בשעה 5:00 בבוקר.
• לא תחול מגבלה על מרחק יציאה מהבית.
.
 במהלך סוף השבוע תיאסר השהייה בחופי הים (למעט סוף השבוע הקרוב, 17-18.7, בו החופים ישארו פתוחים). 
.
במהלך סוף השבוע ייסגרו חנויות, קניונים, שווקים קמעונאים, מספרות, מכוני יופי, ספריות, גן חיות, פינות חי, מוזיאונים וחללי תצוגה, בריכות, אטרקציות תיירותיות ורכבל.
.
הגבלה זו לא תחול על חנויות המספקות שירותים חיוניים: מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת וחנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, חנויות אופטיקה ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת. 
.
בנוסף, הגבלה זו לא תחול על בריכת שחייה בבית מלון, המיועדת לאורחי המלון בלבד (וזאת על מנת לאפשר אספקת השירותים הנלווים המרכזיים של המלון לאורחים, גם במהלך סוף השבוע). 
.
נוסף על החלטת הממשלה ובהתאם למדיניות צמצום ההתקהלויות סוכם על הפעולות הבאות:
.
1.  מנכ"ל משרד הבריאות יחתום על צו איסור התקהלות המאפשר מפגש של עד 10 אנשים במרחב סגור ועד 20 אנשים במרחב פתוח (למעט מקומות עבודה ומשפחות גרעיניות). ההחלטה תכנס לתוקף החל ממחר (ו') בשעה 17:00. 
.
2.  הממשלה הסמיכה את ראש הממשלה ושר הביטחון ורה״מ החליפי, לאחר התייעצות עם שר האוצר, שר הבריאות ושר החינוך, לקבל החלטה בעניין ההגבלות על מערכת החינוך. ההחלטות יפורסמו לציבור עם קבלתן. 
.
3.  צמצום קבלת קהל במשרדי ממשלה – מעבר לשירות מקוון (בכפוף לתיקוני חקיקה במקומות המתאימים).
.
4.  משרדי הממשלה: ירידה ל-50% נוכחות במשרדים – באחריות נציבות שירות המדינה והממונה על השכר.
.
5.  סגירת חדרי אוכל במקומות עבודה – יתאפשר רק איסוף עצמי.
.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה