הגבלות חדשות בעקבות הקורונה: ללא אולמות אירועים ומועדוניםהממשלה אישרה שורת הגבלות: פרט לברים ולחדרי הכושר, גם אולמות האירועים והתרבות ייסגרו עקב הזינוק במספר הנדבקים. מספר הנוסעים באוטובוס יוגבל ל-20. בבתי הכנסת יוכלו להתפלל עד 19 איש, חופי הרחצה והישיבות יישארו פתוחים

הממשלה אישרה היום (ב') הגבלות חדשות למשק. מדובר על החמרות ההגבלות בעיקר בנושא התקהלויות במוקמות כגון: אולמות אירועים ופאבים.

הממשלה אישרה את סגירתם המיידית של אולמות האירועים, הברים והמועדונים. גם חדרי הכושר, אולמות התרבות והבריכות הציבוריות ייסגרו.

מנגד, חופי הרחצה, הישיבות והמסעדות יישארו פתוחים. השרים החליטו להגביל גם את מספר הנוסעים באוטובוסים ל-20.

על-פי המתווה שאושר לפתיחת המסעדות, תתאפשר ישיבה של מקסימום 20 סועדים בתוך המסעדה ועוד 30 בחוץ.

נתניהו וגנץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר בישיבת הממשלה כי "אנחנו כפסע מסגר מלא", וראש הממשלה החליפי בני גנץ אמר כי "נדרשים צעדים דרסטיים כדי למנוע צעדים יותר דרסטיים, ובתנאי שיהיה שיפוי ופיצוי כלכלי מהיר ואפקטיבי".

נתניהו הוסיף בפתח הישיבה כי "המגפה מתפשטת, זה ברור כשמש. היא עולה בעלייה תלולה מדי יום, היא סוחבת איתה, בניגוד למה שנאמר לנו, שובל של חולים קשים.

היום יש כ-90 חולים קשים, וזה מכפיל את עצמו כל ארבעה ימים. אם לא נפעל עכשיו - אנחנו נקבל מאות, ואולי למעלה מאלף חולים קשים בשבועות הקרובים, דבר שישתק את המערכות שלנו".

עוד ציין כי "ההתמקדות שלנו היא בעיקר בהגבלות בהתקהלות במרחבים סגורים. עלינו לעשות מעשה. אנחנו נעבוד ונביא בקרוב מאוד חבילת קורונה כלכלית. אלה שני צעדים שאנחנו צריכים לעשות, צעדי שמירה על הבריאות ומניעת סכנה לחיים, וצעדי עזרה לכלכלה".

עד עתה, בבתי הכנסת יכולים היו להתפלל מקסימום 50 בני אדם. בשבוע שעבר משרד הבריאות היה זה שביקש להפחית את מספר המתפללים המקסימלי ל-20, אך הוא נתקל אז בהתנגדות עזה.

כעת למעשה חזרו השרים לאותה הצעה מקורית של משרד הבריאות, שבינתיים כבר ביקש לסגור את בתי הכנסת.

שר הבריאות יולי אדלשטיין


בתוך כך, השרים אישרו במהלך הישיבה טיוטת חוק שמאפשרת את הכנסת ההגבלות לתוקף באופן מיידי, ללא אישור הכנסת.

ההצעה עברה למליאת הכנסת. לפי התיקון לחוק, הוועדה הרלוונטית בכנסת תקיים דיון בהחלטות ותחליט אם לאשרן, כולן או חלקן, תוך שבוע ימים.

ככל שהוועדה הרלוונטית לא תאשר את החלטת הממשלה תוך פרק הזמן הזה, ההחלטות יובאו לאישור מליאת הכנסת בהקדם האפשרי. לצד הליך האישור בכנסת, ההחלטות ייכנסו לתוקפן וימומשו באופן מיידי עם אישור הממשלה.

בישיבה הוחלט כי בתי המלון לא ייסגרו אך יופעלו תחת הגבלות. השרים התעמתו סביב אחת ההמלצות של משרד הבריאות - סגירת חדרי האוכל בבתי המלון.

שר התיירות אסף זמיר אמר שמדובר בדרישה אבסורדית לאור נתוני ההדבקה הנמוכים, כלשונו, במלונות. "הם סופר מקפידים. אם ייסגרו חדרי האוכל מה יעשו בתי המלון?", תהה זמיר.

בישיבת הממשלה הציג המטה לביטחון לאומי הצעה להחזרתה של מגבלת 20 הנוסעים באוטובוסים בתחבורה הציבורית. שרת התחבורה מירי רגב יצאה בתקיפות נגד ההצעה. "אני מתנגדת להגבלה על התחבורה ומבקשת כמה ימים להתארגנות", אמרה.

במקביל, שר החינוך יואב גלנט התנגד בתוקף לדרישה לסגור את "בתי הספר של החופש הגדול". שר הכלכלה עמיר פרץ הציג בדיון מתווה שונה מזה של משרד האוצר.

על פי דו"ח מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, אתמול אובחנו 817 נדבקים בנגיף הקורונה. בסך הכול בוצעו 17,752 בדיקות, שמהן 4.6% היו חיוביות. עם מוקדי הקורונה החדשים נמנות קריית מלאכי ורמת השרון, וברמת הסיכון הגבוהה ביותר לפי הדו"ח נמצאות בני ברק וביתר עילית.

לפי הנתונים, מאז הגיע הנגיף לארץ נדבקו 30,100 ישראלים. מספר הישראלים שבבידוד, לפחות לפי הנתונים הרשמיים, הוא 40,250. על-פי נתוני משרד הבריאות, מספר הנפטרים מהנגיף עומד על 331. מצבם של 89 מחולי הקורונה מוגדר קשה, ו-30 מהם מונשמים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה