האוצר וארגון המורים הגיעו להסכמות: שנת הלימודים תיפתח מחר כסדרההשביתה שתוכננה בוטלה לאחר ששר החינוך יואב קיש הצליח לדחות את ה"דד-ליין" של יו"ר ארגון המורים רן ארז - והביא אותו לפגישה עם שר האוצר סמוטריץ' שבה הגיעו הצדדים להסכמות. גם תלמידי התיכונים יחזרו ללימודים ב-1 בספטמבר. זה המתווה שסוכם

צילום: אבי פלדמן

לפי המתווה של השר קיש, כל מורה יקבל תוספת שכר בסך 2,000 שקלים, ובתמורה המורים ילמדו שעה פרונטלית נוספת. התוספת תוענק למורים ב-5 פעימות - הראשונה בהן בסכום של 800 שקלים במשכורת של חודש ספטמבר הקרוב. בספטמבר 2024 תינתן פעימה נוספת בסך 600 שקלים, ובינואר 2025 תוספת של 200 שקלים נוספים.

כך, עד ינואר 2025 יקבלו המורים תוספת של 1,600 שקלים, ועוד 200 שקלים בכל אחת מהשנתיים שלאחר מכן. במקביל, למורים יופחתו שלוש שעות לימוד פרטניות במקום שש שעות. ההסכם ייחתם למשך שש שנים, עם מנגנון הצמדה.

בנוסף, המורים יקבלו תוספת של 1.35% לשכר עבור גמול השתלמות. ההסכם נועד לסייע להתמודד עם מצוקת המחסור במורים, שכן תוספת שעה פרונטלית שקולה לתוספת 2,000 מורים נוספים.

השר קיש מסר לאחר ההגעה להסכם: "לאחר מאמצים גדולים הגענו להסכם עם ארגון המורים. אני רוצה להודות לשר סמוטריץ' שהתגייס למשימה ולשותף שלנו להסכם, יו"ר ארגון המורים רן ארז. בכוחות משותפים גישרנו על הפערים והגענו להסכם כך שמחר יתקיימו לימודים לכל תלמידי ישראל".

סלע המחלקות המרכזי ביממה הקריטית שלפני פתיחת השנה נסוב סביב סוגיית תוספת שכר עבור גמולי השתלמות שניתנים למורים וכן סוגיית החוזים האישיים. 

הבוקר כאמור נועד השר קיש עם יו"ר ארגון המורים במאמץ אחרון למנוע שביתה עם פתיחת שנת הלימודים מחר בתיכונים.

משרד האוצר דרש במהלך המו"מ להעביר את מנהלי בתי הספר, כמו גם חלק מהמורים, להעסקה בחוזים אישיים, וכן לאפשר פיטורי מורים בהליך מקוצר. ארגון המורים התנגד לדרישה זו. נקודת מחלוקת נוספת הייתה דרישת ארגון המורים לתוספת שכר עבור גמולי השתלמות.

ארז תקף הלילה כי "משרד האוצר מתעקש להפריט את מערכת החינוך ומדבר מגרונם של פורום קהלת. במסגרת זו הם מבקשים להעביר את כל מנהלי בתי הספר והמורים לחוזים אישיים. הם מבקשים לפטר מורים בלי ועדה פריטטית, ואנחנו לא מסכימים לדרישות האלה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה