בשל הסגרים הממושכים: משרד החינוך מודיע על שורה של הקלות במבחני הבגרותבהתאם להמלצות ועדת תירוש, שר החינוך יואב גלנט החליט על שורה של התאמות והקלות לתלמידים שניגשים למבחני הבגרות השנה ובשנה הבאה. בין ההקלות: בחינה על 5 מקצועות חיצוניים בלבד, תוספת זמן של 25% במבחנים והוספה של מועדים נוספים לבחינות בעל פה ושיפור ציונים. הפרטים המלאים בכתבה

ארכיון בגרויות - אשדוד נט

לקראת בגרויות חורף וקיץ תשפ"א, שר החינוך יואב גלנט מודיע היום (ה') כי אימץ את מסקנות הביניים של ועדת תירוש וכי התלמידים הנבחנים לבגרויות יזכו להקלות משמעותיות, על רקע הפערים שצברו התלמידים בשל הסגרים הממושכים.

לאור זאת, מוציא היום משרד החינוך מסמך הנחייה לבתי הספר אודות השינויים, ההקלות וההתאמות הנוספות. יצויין כי מדובר בסבב שלישי של התאמות, שמצטרפות לאלו שכבר ניתנו טרם ובמהלך שנת הלימודים הנוכחית. 

רשימת ההתאמות וההקלות המלאה:

1. תוספת זמן בכל המבחנים - התלמידים הנבחנים בכל המקצועות יקבלו תוספת זמן של 25%.

2. מועד חורף אפריל יהיה גם מועד לשיפור הציון - התלמידים יוכלו להיבחן בשני מועדי החורף באותו השאלון, כך שמועד פברואר יהווה מועד א' ומועד אפריל יהווה מועד ב' לשיפור ציון. הציון הגבוה מבין השניים הוא זה שיובא בחשבון. אפשרות זו פתוחה לבחירה לכל בתי הספר והתלמידים.

3. יינתנו מועדים נוספים לבחינה בעל פה באנגלית חורף תשפ"א - לצד המועד המקורי של הבחינה, הצפוי להתקיים בין התאריכים ה-24.1.2021 עד ה-28.1.2021, יעמדו לרשות בתי הספר מועדים נוספים.

המועדים הנוספים:

- מה-15.2.2021 ועד לתאריך ה-18.2.2021 (ימים ב'-ה')

- מה-14.3.2020 ועד ה-18.3.2021 (ימים א'-ה')

4. ביטול מנגנון שק"ד קורונה והמרתו בתהליכי בקרה, ליווי מקצועי והדרכה לבתי הספר- במסגרת מתווה ההיבחנות לשנת הלימודים תשפ"א (2021), ניתנת בידי בתי הספר האפשרות לדווח ציוני הערכה בית ספריים ממירי בגרות חיצונית. ציוני התלמידים צריכים לשקף את הישגיהם בבחינות ובמטלות לאורך השנה ואת רמת הידע שלהם (הרחבה בנושא בנספח המצורף).

5. גם בשנת הלימודים הבאה, תשפ"ב, תלמידי כיתות יא' היום, ייבחנו ב-5 מקצועות חיצוניים בהתאם למתווה בגרויות תשפ"א. למתווה המלא לחצו כאן

6. הקלות בשפת אם לכל המגזרים בגרות חורף תשפ"א וקיץ תשפ"א - בפרק הבעה והבנה - התלמיד יידרש למזג שני טקסטים במקום שלושה. בפרק תחביר או תורת הצורות - תתאפשר צבירה של נקודות והגדלת הניקוד של הפרק.

7. החרגת בחינות מתכונת ובגרות של תלמידי כיתות י"א-י"ב בתקנות הסגר - כדי לאפשר את קיומן של הבחינות, הוחרגו מבחני המתכונת והבגרות בתקנות הסגר - התלמידים הנבחנים יוכלו להגיע אל בתי הספר כדי להבחן.

8. מתמטיקה, המקצועות המדעיים והטכנולוגיים- בגרות קיץ תשפ"א - אשר לבחינות הבגרות בקיץ במקצועות המתמטיקה והמדעים (בהם: פיסיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב) והמקצועות הטכנולוגיים, המשרד יוציא עדכון אודות ההתאמות עם חזרתם של בתי הספר ללימודים פיזיים.

בעניין זה יצוין כי ההחלטה התקבלה לאור בקשת מורי המקצוע ורכזי המקצוע, לפיה עם שובם של התלמידים אל בתי הספר, הם יוכלו לבצע ניטור של הפערים הלימודיים. בהתאם לניטור זה תתקבל ההחלטה על אופי ההתאמות שיינתנו במקצועות אלה לקראת בגרויות קיץ תשפ"א.

9. צמצום היקף המעורבות החברתית - בשל המגבלות שהוטלו בעקבות נגיף הקורונה יידרשו 90 שעות מעורבות חברתית במקום 146 שעות לצורך זכאות לתעודת בגרות.

10. החזרת מנגנון הפיצוי (הקומפנסציה) - הוחלט להחיל רטרואקטיבית את כללי הפיצוי על בוגרי תש"ף (2020) וכן על בוגרי תשפ"א(2021). בהתאמה לכך,867 תלמידים נוספים יהיו זכאים לתעודת בגרות. זכאותם של התלמידים הרלוונטיים תעודכן במערכות המשרד ובמערכות בתי הספר (פירוט אודות מנגנון הפיצוי בנספח המצורף).


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה