בשורה משמחת - ילדי הגנים ותלמידי בית ספר עד כיתה ד' ילמדו עד ל-6 באוגוסטבממשלה אשרו היום ששנת הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים תוארך עד ה13.7 ומיד לאחר מכן תופעל קיייטנה בגנים ובבית הספר עד ה6.8 זאת בהנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך יואב גלנט ובשיתוף משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד החינוך, הממונה על התקציבים באוצר ויו"ר מרכז השלטון המקומי החליטו על תכנית להפעלת בתי הספר והגנים במהלך החודשים יולי-אוגוסט בתקציב של כ-700 מיליון שקל".

צילום: shutterstock אילוסטרציה

שנת הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים תוארך כאמור עד 13 ביולי. מיד לאחר מכן תופעל "קייטנה חינוכית" עד שעות אחר הצהריים בגני הילדים ובכיתות א'-ב', ובמתכונת לימודים רגילה לכיתות ג'-ד' עד 6 באוגוסט. מדובר ב18 ימי פעילות, החל מ-14.7 ועד 6.8.20.

לגבי הצהרונים: משרד החינוך יפעיל גם צהרונים עבור ילדי הגנים, עד השעה 16:00
שר החינוך, האלוף במיל' יואב גלנט*: "יום של בשורה להורים, לתלמידים ולמשק כולו. אני שמח שהצלחנו להגיע למתווה אשר יעניק מסגרות חינוכיות עבור הגילאים הצעירים בחודשי יולי אוגוסט. זהו מהלך שמבטא את המחויבות של הממשלה להחזיר את מערכת החינוך למסלול ולתת מענה לאתגרים שהעמידה תקופת הקורונה. מהלך זה ייטיב עם הילדים, שיקבלו מסגרות חינוך איכותיות, יאפשר להורי הילדים הצעירים לדאוג לפרנסתם בראש שקט ויניע מחדש את גלגלי המשק. תודתי לראש הממשלה ולכל השותפים על העבודה המאומצת".
בעקבות סגירת מוסדות החינוך, על רקע משבר נגיף הקורונה, והחזרה המדורגת לשגרה, גובשה הסכמה שיש להעניק לתלמידים רצף חינוכי, עד לתחילת חודש אוגוסט, להקל משמעותית על הנטל הכלכלי של ההורים, ולצמצמם פערים בחברה הישראלית.
המסגרות יפעלו חינם ברשויות באשכולות למ"ס 1-4 (ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט), וביתר הרשויות יינתן סבסוד דיפרנציאלי, בהתאם למפתח הסוציואקונומי של הרשות.
בתי הספר של החופש הגדול יפעלו חמישה ימים בשבוע, בכל הארץ, ובכלל זה בבתי ספר מוכרים שאינם רשמיים, עד לתחילת חודש אוגוסט, ויעניקו מגוון רחב של פעילויות חינוכיות. לאחר הפעלת מסגרות הקיץ, יחלו מוסדות החינוך להיערך לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה