בשורה חשובה ומשמחת לנבחני הפסיכומטריבעקבות פנייתה של מרכזת הקואליציה בוועדת חינוך, ח"כ קטי שטרית (הליכוד), המרכז הארצי לבחינות והערכה הודיע כי נמצא פתרון לאלפי נבחנים בבחינה הפסיכומטרית – החזר כספי לנבחני מועד קיץ שניגשו גם לבחינת מועד אביב

ח"כ קטי שטרית הצליחה להוביל פתרון לנבחנים הפסיכומטריים כאשר לדבריה: "נושא החינוך וההשכלה הגבוהה קרוב לליבי. מיד עם פרוץ המשבר התגייסתי לסייע לסטודנטים ולצעירים עם אתגרי השעה. מדובר בדור העתיד של מדינת ישראל וסיוע להם הוא סיוע לכלכלה ולמשק. אני מודה לוועד ראשי האוניברסיטאות שנרתם למהלך ולמרכז הארצי לבחינות והערכה שנענה לפנייתי ומצא פתרון". 

כזכור, התפרצות נגיף הקורונה הובילה לדחיית מועד אביב של הבחינה הפסיכומטרית מחודש אפריל לחודש יוני. בעקבות כך, נוצר חשש כי הנרשמים לבחינה זו לא יוכלו לקבל את ציוניהם בטרם בחינת מועד קיץ בחודש יולי. כמקדם ביטחון בחרו כ-4,200 מהנבחנים להירשם לשני המועדים.

כעת, במרכז הארצי לבחינות והערכה (מאל"ו) הודיעו כי בעקבות פנייתה של ח"כ שטרית ליו"ר ועדת החינוך ח"כ רם שפע בדרישה לקיים דיון מהיר בנושא, נמצא פתרון הולם.

לפי מאל"ו, קיים סיכוי נמוך כי ציוני הבחינה ביוני יתפרסמו לפני בחינת יולי, אולם הם יתגייסו לפעול במתכונת חירום במטרה לפרסם את הציונים לפני 1/7/2020. ואולם אם המהלך לא יצלח, מי שנבחן בשני המועדים יוכל לאחר שיקבל את ציון מועד אביב, לוותר על חישוב הציון של בחינת מועד הקיץ ולקבל החזר כספי בגובה 70% מדמי הרישום לבחינה העומדים על 560 ש"ח.

צילום: shutterstock אילוסטרציה


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה