בראשון לציון מבקשים לקדם את התחבורה בשבתתהיה או לא תהיה תחבורה ציבורית בשבץ בעיר היין?

אוטובוס 'אגד' | המחשה: זהר שחר

חבר המועצה ומחזיק תיק הצעירים, איתי מתתיהו יחד עם סגן ראש העיר ומחזיק תיק הביטחון מקסים בביצקי ביקשו לדון בישיבת ההנהלה הקרובה על התקדמות בתחבורה הציבורית בראשל"צ.

"צריך להבין שיש נוער רב בעיר ומיעטי יכולת שאינם יכולים להרשות לעצמם תחבורה פרטית, נוער ששותה ורוצה לחזור הביתה בבטחה". טוען איתי מתתיהו.  "הדבר יקל גם על מצוקת החניה וכלי התחבורה שעל הכביש. אני לא רואה למה בראשון לציון הדבר לא יכול לקרות, בפרט שהיא העיר הרביעית בגודלה".

עוד הוסיף כי "אין לנו כל כוונה לפגוע בציבור הדתי, המסלול לא יכנס לשכונות, אלה בצירים מרכזיים, התקציב לכך יעמוד על 312,000 אלף שקל לשנה".

מתתיהו העלה את ההצעה ל"תחבורה שיתופית בשבת בנתיבים מרכזיים בראשון לציון", לאחר שנפגש עם תנועת "ראשון חופשית" ושמע מהם על הצורך בתחבורה ציבורית ובעקבות שיחות עם פרלמנט הנוער.

מי שעוד מוביל את נושא התחבורה הציבורית בשבת הוא סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, מקסים בביצקי, שמאחד כוחות עם איתי מתתיהו. "תחבורה ציבורית בשבת זה הכרחי, גם בשביל התושבים הוותיקים בעיר", אומר בביצקי, "אם הנושא לא יעבור במועצה, אני אדאג לעלות את זה לחקיקה ברמה הממשלתית. לכל תוכנית שלא תצא לפועל, יש לי תוכנית נוספת, עד שנצליח בכך. תחבורה ציבורית תביא לכאן תיירות ואנשים רבים והרווח יהיה של כולם".

מה אומרים בש"ס?

סגן ראש העירייה, הרב אריה כהן מסיעת ש"ס מגיב:

"ההצעה היא פופוליסטית, לא כלכלית שנועדה לצבור אהדה מקבוצת ראשון חופשית ואסור לעירייה לממן זאת", מסר הרב כהן בתגובה לדברי מתתיהו,  "הקבוצה המונה קומץ קטן, מנסה לרמוס את הסטטוס קוו של העיר, ומטרתם ליצור סכסוך בין הציבור הדתי לחילוני שחי בהבנה וסבלנות".

"אם כך פני הדברים, גם אני אבקש מהעירייה שתממן הסעות בימי חול לירושלים, בני ברק ואשדוד", הוסיף, "הרבה ילדים שלומדים במוסדות חינוך שלנו אינם מקבלים הסעות מחוסר תקציב, אז מדוע לממן הסעות בשבת על חשבון העירייה?".

מתתיהו הגיב על דברי סגן ראש העיר:
 "אני והרב אריה כהן חברים טובים למועצה ואפילו חולקים את הסגנות שלנו ברוטציה, נצטרך ללמוד להסתדר, יש לנו מדינה אחת ועיר אחת, זה לא נושא דתי חילוני, זה נושא חברתי".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה